Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Sokan az utolsó pillanatokra hagyják az ajándékvásárlást karácsonykor, nekik szeretne segíteni a Pénzkérdés blog néhány hasznos tanáccsal.
Sokan az utolsó pillanatokra hagyják az ajándékvásárlást karácsonykor, nekik kínál pár hasznos tanácsot a Pénzkérdés blog.
Először is, mindig írjunk listát, mivel így elkerülhető a nem betervezett túlköltekezés. Céltudatosan tervezzük meg a bevásárlást, mivel így sokkal kevesebből sokkal többet vásárolhatunk. Határozzuk meg, hogy melyik csoportra - közeli család, tágabb rokonság, barátok stb. - mennyit tervezünk költeni, ezek után jöhet az egyes személyekre lebontott összeg.
Érdemes a neten és az ár-összehasonlító oldalakon is szétnézni, mivel így akár 15-20 százalékot is spórolhatunk. Az internetes áruházaknál ugyanakkor érdemes vigyázni a kiszállítási idővel, nehogy újévre érkezzen meg a karácsonyra várt ajándék. Érdemes a családtagokkal leegyeztetni az értékhatárokat is, így nem fordulhat elő, hogy valakinek szégyenkeznie kell egy kategóriákkal drágább/olcsóbb ajándék miatt.
Használt tárgyak körében is elképzelhető, hogy akad olyan, ami jó lehet ajándéknak. Emellett ha a családtagjaink nyitottak a dologra, rendezhetünk sorsolást, vagyis csak az általunk kihúzott családtagnak veszünk/készítünk ajándékot.
A karácsonyi ajándékvásárlást érdemes úgy intézni, hogy otthon hagyjuk a bankkártyánkat, a bevásárlásra szánt összeget egy borítékba tesszük, így tuti nem költünk többet a tervezettnél (a zsebtolvajokra pedig figyeljünk). Ha igazán szeretnénk meglepni valakit, akkor el lehet gondolkodni "egész éven át tartó" ajándékon, pl. újság-előfizetésen vagy színházbérleten is. Ha kisebb értékű az ajándék, akkor egy jó csomagolás is sokat dobhat az ajándékon.
De természetesen pénz nélkül is lehet szép ajándékot adni. Ilyen lehet pl. az unoka által a nagyinak rajzolt kép. "Végezetül: a karácsony nem a pénzszórásról, hanem a szeretetről szól, ezért az ajándéknak is csak akkor van értéke, ha a szeretetünket és nem a pénzt közvetíti" - fejtik ki a Pénzkérdés blog szerkesztői.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Lassan valóban eljön az ideje annak, hogy a cégvezetők mérlegeljék, mit kezdjenek az MI kínálta lehetőségekkel.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Mozikban a film, amely valóra váltotta Scarlett Johansson álmát. Neki már biztos jó, de jól jár-e mindenki más, aki nem Scarlett Johansson?
A Pentagon közölte, hogy világszerte felülvizsgálják az USA valamennyi szövetségesének szánt szállítmányokat.
Az énekes már bánja, hogy megbántotta a Fidesz szavazóit.
Bryan Christopher Kohbergert így várhatóan négyszeres életfogytig tartó börtönre ítélik a feltételes szabadlábra helyezés lehetősége nélkül.