Gondoskodó munkaadó – Adjon-e lakáscélú támogatást a cég a munkavállalóinak?
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 114,58 pontos, 0,61 százalékos emelkedéssel, 18 774,87 ponton zárt hétfőn. A részvénypiac forgalma 7,4 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest.
Miró József, az Erste Befektetési Zrt. vezető elemzője az MTI-nek elmondta: meglepő volt a magyar piac teljesítménye, mert hétfőn már tizedik napja emelkedett az index, annak ellenére, hogy a nemzetközi hangulat relatíve negatív volt.
A vezető elemző szerint annak tudható be a magyar tőzsde pozitív teljesítménye, hogy próbálja behozni a múlt év őszi, december eleji viszonylagos lemaradását a nemzetközi piacoktól.
Hétfőn elsősorban a Mol és a Richter papírjai teljesítettek jól a zárásra, az OTP-vel való kereskedés a forgalomnak mintegy felét tette ki, és bár napközben a bankpapír árfolyama emelkedett, a záráskor 0,47 százalékos csökkenést tudott felmutatni - tette hozzá.
A Mol 385 forinttal, 2,15 százalékkal 18 295 forintra erősödött, 2,1 milliárd forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 20 forinttal, 0,47 százalékkal 4280 forintra csökkent, forgalmuk 3,3 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 3 forinttal, 0,77 százalékkal 389 forintra esett, forgalma 377,5 millió forint volt. A Richter-papírok árfolyama 255 forinttal, 0,68 százalékkal 37 950 forintra nőtt, a részvények forgalma 1,3 milliárd forintot ért el. A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 182,6 millió forintos forgalom mellett 25 forinttal, 0,14 százalékkal 17 620 forintra emelkedett.
A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 1043,75 ponton zárt hétfőn, ez 4,72 pontos, 0,45 százalékos emelkedés a pénteki záráshoz viszonyítva.
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
A kamatcsökkentést követően megugrott az érdeklődés a Széchenyi Kártya Max Plusz beruházási hiteltermékei iránt.
„A bukásoktól, brutális sérülésektől való félelem folyamatosan bennem van” – meséli Valter Attila országútikerékpár-versenyző a Penge podcast legújabb adásában, ahol arról is beszélget Szilágyi Áronnal és Kenyeres Andrással, hogy milyen gondolatok futnak át az agyán egy esés után, mekkora nyomást jelentett számára a 2021-es berobbanása, és milyen hatással vannak rá a kommentek.
Novák Előd szerint a Fidesz hülyét csinál magából.
Hosszú hallgatás után jelentkezett a kormányközeli közvélemény-kutató.
A műsorvezető kiáll a szombati felvonulók mellett és drukkol, hogy békés legyen a rendezvény.
Nehéz-Posony Kata, a HVG ügyvédje minden kérdésre válaszol.
A jelentős indulótőkével is megtámogatott alapítvány már dátumot sem mond, mikorra várható a régóta ígért beruházás.