Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Eltérően alakult a forint árfolyama hétfő reggelre a főbb devizákkal szemben.
Az eurót 307,30 forinton jegyezték reggel hét órakor a bankközi devizakereskedelemben a péntek délutáni 306,85 forint után. A dollárral szemben a forint erősödött kissé, az amerikai devizát 235,75 forinton jegyezték hétfő reggel a péntek esti 236,51 forint után.
A svájci frank árfolyama alig változott, jegyzése 250,98 forint volt hétfőn reggel, míg péntek délután 250,88 forint. A japán jen gyengült a forinttal szemben, jegyzése 2,4872 forintra csökkent a péntek délutáni 2,4964 forintról.
Az euró erősödött kissé, miután a mentőcsomagról létrejött megállapodásnak köszönhetően "lezárult a ciprusi fejezet". Az euróvöezeti pénzügyminiszterek által hétfőn hajnalban jóváhagyott terv értelmében a csőd szélére került bankokból a Bank of Cyprusba helyezik át teljes összegben a 100 ezer eurónál kisebb betéteket, Ciprusnak a 10 milliárd eurós mentőcsomag fejében vállalt 5,8 milliárd eurós saját hozzájárulását pedig a befagyasztott 100 ezer euró feletti betétekből fizetik ki.
Kora reggel az eurót 1,3035 dolláron jegyezték a péntek délutáni 1,2988 dollárral szemben.
A lengyel zloty és a cseh korona kissé gyengült hétfőn reggel az euróval szemben, a zloty 0,02, a cseh korona pedig 0,06 százalékkal. A román lej árfolyama nem változott. Kora reggel az eurót 4,1715 zloty, 25,8195 cseh korona és 4,4285 román lej árfolyamon jegyezték.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Magyarországon már szinte hagyománya van az asztronauták köszöntésének, de az utolsó óta is eltelt 45 év. Nem tudni, Kapu Tibort mivel fogják fogadni, mindenesetre az MNB már rárepült az űrrepülésére.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.