Majdnem szabályozott pénzügyek helyett biztos pillérek
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
Hatvan településen utasított víz- és csatornadíj-csökkentésre a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal – írja a Népszabadság. A lap szerint az emelt díjból származó többletbevételt és annak kamatát a felhasználók számára vissza kell téríteni.
Hatvan településen utasította lakossági víz- és csatornadíj-csökkentésre a helyi közműszolgáltatót a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) – tudta meg pontosan meg nem nevezett forrásból a Népszabadság.
A lap csütörtöki számában azt írta: értesülésük szerint a hatóság az elmúlt időszakban nyolcvan víziközműdíj-felügyeleti eljárást indított. Összesen 42 esetben született eltiltó határozat, ami hatvan települést érintett. A víziközmű-társaságok mintegy tíz százalékát marasztalták el. A hivatal megtiltotta a jogszabálysértőnek talált díj további alkalmazását és jogszerű díj használatára kötelezte a szolgáltatót.
A lap szerint az emelt díjból származó többletbevételt és annak kamatát a felhasználók számára vissza kell téríteni. A határidő a legtöbb esetben május vége.
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Karácsony Gergely tekintélyt szerzett, Magyar Péternek sikerült elkerülnie a fideszes kelepcét – csak egyetlen vesztese van a szombati napnak.
Ő legalábbis erre számít.
Budapest erős jelzést küldött a hatalomnak – így értékelik a világsajtóban a Pride eseményeit.
Szerinte a kérdés csak az, ki akarja-e tenni annak a gyerekeit, amit az elmúlt tíz évben ő is átélt.