Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Hosszú és helyenként zavaros közleményt jelentetett meg a Daganatos.hu Alapítvány, amelyről többen azt feltételezték, hogy ő volt az alanya a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal és a NAV vizsgálatának, amely kimutatta, hogy sok százmilliós bevételükből alig valamennyit költenek ténylegesen a beteg gyerekekre.
Terjedelmes közleményben támad vissza a Daganatos.hu Alapítvány, ez az a szervezet, amely az egyszázalékos szja-felajánlások révén több százmilliós bevételre tesz szert, ám a Kehi és a NAV is vizsgálódik náluk.
A Kehi egyik osztályvezetője az adóellenőrök egyesületének gyűlésén beszélt arról, hogy két, általa meg nem nevezett, de elvileg gyerekmentéssel, gyerekek támogatásával foglalkozó alapítvány kiemelkedően sok, közel egymilliárd forintos támogatást kapott az egyszázalékos szja-felajánlásokból, de ebből csak 68 milliót adtak a támogatott családoknak, viszont agresszív médiakampányt folytattak, a hirdetésekre ment el a pénz 80 százaléka. Lapértesülések szerint a két, Kehi és NAV által vizsgált alapítvány a Daganatos.hu Alapítvány, és a Gyermekmentő Támogató Alapítvány.
A Daganatos.hu mostani közleményben először felrója a sajtónak, hogy az általuk szervezett jótékonysági sajtóeseményeken nem mentek el, most bezzeg elkezdtek velük foglalkozni, és azt is állítják, hogy a munkahelyéről kirúgtak egy háromgyerekes férfit, mert a Hír TV stábja zaklatta őt a munkahelyén egy korábban neki ítélt támogatás miatt.
A Daganatos.hu azt állítja, hogy egy éve vizsgálódik náluk a Kehi, és négy ügyet vitt eddig a Közbeszerzési Döntőbizottság elé, amely mindig az alapítványnak adott igazat. Azt is megemlítik, hogy a Gyermekmentő két ügyét is a bízottság elé vitte a Kehi, de abban is az alapítványnak lett igaza, illetve azt is, hogy míg az adóhivatalnok olyan szervezetről beszélhetett, amelynek mentőautója is van, a Gyermekmentőnek nincs. Különös, hogy a Daganatos.hu ide citálja a Gyermekmentő ügyeit, hiszen a közleményük végén éppen azt próbálják bebizonyítani, hogy a két alapítványnak egy közös kuratóriumi tagon kívül semmi köze egymáshoz. Ugyanígy "alapítványokról" írnak akkor, amikor azt állítják, hogy a bevételeik 70 százaléka a támogatottakhoz ment el.
Azt állítják, hogy a Kehi letiltotta az 1 százalékos kifizetéseket és zárolta a számlájukat, de utóbbiról határozatot még nem kaptak.
Végül arra intik az újságírókat, hogy bánjanak körültekintően a minősítő jelzőkkel, mivel a NAV és a Kehi vizsgálata még adatgyűjtési szakaszban van. Itt megemlítik, hogy az Átlátszó blogon és a Magyar Narancsban róluk cikket író újságírót beperlik.
Aztán még ennyit tesznek hozzá, hogy ügyvédjük tanácsára a Kehi-vizsgálat végéig nem hajlandók nyilatkozni.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.