Online adatszolgáltatási kötelezettség
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
A Mozdonyvezetők Szakszervezete és a MÁV-TRAKCIÓ Zrt, valamint a MÁV-START Zrt. vezetése szerdán aláírták az mozdonyvezetői bértábla- megállapodást.
A cégvezetés korábban 2014. január elsejei hatállyal felmondta a 10 éve működtetett mozdonyvezetői életpályát, azt a munkáltatói ígérvényt, amire a munkavállalók biztosan számíthattak - közölte a Mozdonyvezetők Szakszervezete.
A társaság vezetése a tárgyalások eredményeként megváltoztatta álláspontját és elfogadta a mozdonyvezetői bértábla létjogosultságát.
"Az egyezség új tartalmi eleme, hogy a jövőbeni motorvonat-vezetői munkakörben foglalkoztatottakra a munkáltató szintén a mozdonyvezetői bértáblát fogja alkalmazni. A határozatlan idejű megállapodás 2014. december 31-ig nem mondható fel" - tették hozzá.
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hogyan és mikor lehet elrendelni a rendkívüli munkavégzést?
Óriási már a zaj a közösségi médiában. Érdemes még pénzt költeni a tartalommarketingre? Hogyan lehet ezt jól csinálni?
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?
A GKI szerint jelenleg három kulcskérdés merül fel az egykor oly népszerű adózási forma visszavezetésénél.
Az ukrán elnök szerint csak közvetlen államfői tárgyalások útján zárható le a háború.