Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Vegyesen nyitottak hétfőn a fontosabb nyugat-európai tőzsdék. A londoni FTSE-100 index 0,05 százalékkal erősödött, a frankfurti DAX-30 index 0,05 százalékkal gyengült, a párizsi CAC-40 index 0,01 százalékkal csökkent hétfőn nyitáskor.
Chris Weston, az IG vezető piackutatója szerint az európai piacokat látszólag kevéssé zavarja, hogy Kínában és Japánban gyengültek a részvénypiacok. Weston szerint a frankfurti tőzsde volt már erősebb is, de összességében nem volt akkora hatással az ázsiai piacok gyengesége, mint általában.
Más piaci elemzők azonban azt hangsúlyozták, hogy egyre jobban tartanak a részvénypiacok januári általános visszaesésétől.
Az államkötvények piacán vegyes mozgás várható hétfőn. A német államkötvények hozamai kissé emelkedhetnek, a brit kötvények hozamai kisé csökkenhetnek. A német központi bank elnöke, Jens Weidmann egy lapinterjúban kijelentette, hogy az Európai Központi Bank (EKB) helyesen teszi, hogy alacsonyan tartja az alapkamatát, de folyamatosan vizsgálni kell az EKB döntéseinek hatásait.
A nemzetközi piacokon az arany unciánkénti spotárfolyama 1246,11 dollár volt. Előző hét óta 2,9 százalékkal drágult az arany. Hamarosan azonban árcsökkenés jöhet, mert a piaci kereskedők kockázatosabb befektetési lehetőségeket kereshetnek a nagyobb profit reményében.
Pénteken erősödéssel zártak a nyugat-európai tőzsdeindexek. A FTSE-100 index 0,15 százalékkal 6727,80 pontra, a DAX-30 index 0,37 százalékkal 9434,80 pontra, a CAC-40 index 0,45 százalékkal 4246,10 pontra emelkedett.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
A nemzeti kisebbségek közötti feszültségek kiaknázását nevezik hamis zászlós hadműveletnek, régi eszköze ez az orosz/szovjet háborús eszköztárnak. Buda Péter nemzetbiztonsági szakértő véleménye.
Ruszin-Szendi Romulusz korrupciógyanús ügyeinek felelőséről is kérdeztünk a minisztert.