Reflektorfényben a vagyonadó
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
A szerb jegybank szerdán ismét kénytelen volt beavatkozni a dinár védelmében, hogy megállítsa a nemzeti valuta gyengülését. Múlt héten minden nap szükség volt beavatkozásra a március 16-i előrehozott parlamenti választások előtti bizonytalanság miatt.
Kereskedők azt mondták, hogy a szerb központi bank szerdán 116,05 dinár/euró árfolyamnál avatkozott be, ennek hatására az euró 115,95 dinárra gyengült.
A jegybank nem hozta nyilvánosságra, mekkora összeget áldozott fel devizatartalékából a dinár árfolyamának erősítésére szerdán.
Péntekig a jegybank az év eleje óta összesen körülbelül 730 millió eurót használt fel erre a célra.
A szerb központi bank kedden közölte, hogy a devizatartaléka 10,831 milliárd euróra apadt február végére a január végi 11,126 milliárd euróról.
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Felhasználható-e a személyautó a fejlesztési tartalék feloldására?
A hitel megfelelő előkészítésén nem csak az múlik, hogy kap-e hitelt egy cég, hanem az is, milyen költségek mellett.
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?