Varga: a kormány felülvizsgálhatja a bankadót

Felülvizsgálhatja a bankadót a kormány, de kivezetni nem fogja – mondta Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter a Reuters szerint.

  • hvg.hu hvg.hu
Varga: a kormány felülvizsgálhatja a bankadót

Az adósmentés a bankok számára költséges művelete miatt a kormány felülvizsgálhatja a bankadót, de azt megszüntetni nem fogja – közölte Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter. A Reuters anyaga szerint a miniszter úgy fogalmazott, hogy nem zárja ki, hogy újragondolják, vagy módosítják  a bankadót, mivel a bankok számára súlyos terhet jelent majd a devizahiteles ügyfelek kompenzálása.

Az Európai Unió szerint a magyar kormánynak ki kellene fokozatosan vezetnie az ágazati adókat, de Varga azt mondja, hogy a kormány ezt nem szeretné. Korábban azt mondta: "Nem vagyunk hajlandóak egy olyan intézkedésről lemondani, amely az elmúlt években hozzá tudott járulni ahhoz, hogy a magyar gazdaság helyzete stabilizálódjon".

MTI / Máthé Zoltán
Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Kádár Tamás: Nincs jó válasz

Kádár Tamás: Nincs jó válasz

Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.