200 ezer végrehajtás indulhat újra tavasszal

A Bírósági Végrehajtók Kamarájának elnöke szerint tavasszal 200 ezer, a devizahiteleseket megsegítő törvény alapján felfüggesztett végrehajtási eljárás indulhat újra - írja a szombati Magyar Nemzet.

  • MTI MTI
200 ezer végrehajtás indulhat újra tavasszal

Krejniker Miklós, a Bírósági Végrehajtók Kamarájának elnöke szerint a jogszabály végrehajtásakor bizonyos nehézségeket okozott, hogy a törvény nem rendelkezett arról, ki tájékoztassa az ügyfeleket. Jogi felhatalmazás hiányában a végrehajtó nehézkesen levelezhetett volna az ügyféllel - tette hozzá a szakember.

Ismertetése szerint az ügyek folytatása előtt a bankoknak kell elszámolniuk az ügyfelekkel, és erről igazolást kell benyújtaniuk. Akkor tisztázódhat, hogy az ügyfél egyáltalán tartozik-e még, illetve mekkora a tartozás összege. Az első esetben az eljárás megszűnik, a másikban a csökkentett összeg erejéig folytatódik - mondta Krejniker Miklós.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek