Kiberbiztonság: Meddig kell elkészülnie a kötelező auditnak?
A kiberbiztonsági követelmények teljesítése érdekében további fél év felkészülési időt kaptak az érintett szervezetek.
A részletes harmadik negyedévi GDP-adatokat közli szerdán a Központi Statisztikai Hivatal.
A novemberben publikált előzetes adatok szerint Magyarország bruttó hazai terméke 2014 harmadik negyedévében 3,2 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához viszonyítva. A növekedést alapvetően az ipar és a mezőgazdaság nemzetgazdasági ágak teljesítményének növekedése okozta.
A szezonálisan és naptárhatással kiigazított adatok szerint az előző negyedévhez viszonyítva 0,5 százalékkal nőtt a bruttó hazai termék.
Idén a második negyedévben 3,9 százalékkal nőtt a GDP az előző év azonos időszakához viszonyítva. Az előző negyedévhez képest 0,8 százalékkal emelkedett a szezonálisan és naptárhatással igazított mutató.
Tavaly a harmadik negyedévben 1,8 százalékkal bővült Magyarország bruttó hazai terméke a szezonálisan és naptárhatással kiigazított adatok szerint.
Ugyancsak szerdán teszi közzé a kiskereskedelmi termékforgalom októberi adataira vonatkozó első becslését a KSH, valamint a külkereskedelmi termékforgalom január-szeptemberi részletes adatait.
A kiberbiztonsági követelmények teljesítése érdekében további fél év felkészülési időt kaptak az érintett szervezetek.
Bővült azon fejlesztési lehetőségek köre, amelyekre a Demján Sándor Tőkeprogramban forrást igényelhetnek a vállalkozások.
Az öröklés előkészítése, a vagyon átruházása bonyolult, tudatosságot igénylő folyamat – különösen akkor, ha működő cég is van a javak között.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.