Lehet-e egy vállalkozás kötelező bankszámlája Wise vagy Revolut számla?
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
A rubel megszilárdítását célzó lépéseket dolgoztak ki azon a tanácskozáson, amelyet az orosz kormányfő vezetett – mondta Alekszej Uljukajev orosz gazdaságfejlesztési miniszter a keddi rendkívüli megbeszélésről a Rosszija 24 állami hírtelevízióban.
A hivatalos közlés szerint Dmitrij Medvegyev miniszterelnök az Oroszországban kialakult pénzügyi-gazdasági helyzet miatt ült össze a kormány több tagjával, az orosz elnök tanácsadójával és a jegybank elnökével.
Alekszej Uljukajev nagyon komolynak minősítette a kialakult helyzetet és hangsúlyozta: most a bankrendszer támogatása a legfontosabb, hogy a pénzintézetek fennakadás nélkül működjenek. Ehhez biztosítani kell a jegybank és a kormány lépéseinek összehangolását. A gazdaságfejlesztési miniszter szerint a tanácskozáson nem volt szó valutakorlátozásról.
Az Interfax orosz hírügynökség azt jelentette: az orosz kormány nem fogja arra kényszeríteni az exportáló cégeket, hogy átadják valutabevételüket. Valutaeladással pedig továbbra is a jegybank foglalkozik majd.
Uljukajev azt ígérte, hogy biztosítják az elegendő valutát az orosz valutapiacon a központi bank likviditásának növelésével. A gazdaságfejlesztési miniszter, aki korábban a jegybank alelnöke volt, úgy vélte, hogy az orosz központi bank irányadó kamatemelése elkésett volt. Szerinte a rubel árfolyama nem az alapvető gazdasági körülményeket tükrözi, sőt, láthatóan elválik a kőolaj árának változásától.
Szergej Svecov, a jegybank alelnöke szintén kritikusnak nevezte a pénzpiacon kialakult helyzetet, miután az orosz fizetőeszköz soha nem látott zuhanást produkált. Moszkvai idő szerint délután 3 órakor a dollár árfolyama meghaladta a 80 rubelt, az euróé pedig a 100 rubelt a moszkvai tőzsde devizakereskedésében.
Háromnegyed négy körül egy euró 92 rubelbe, egy dollár pedig 72 rubelbe került.
Az RBK orosz hírügynökség szerint Svecov azt mondta: még a legszörnyűbb álmukban sem gondolták volna, hogy ez megtörténhet.
Spekulánsok műve volt?
Valerij Vajszberg orosz pénzügyi elemző a rubel zuhanása mögött külföldi valutaspekulánsok fellépését sejti. A Region befektetési cég szakértője a Ria Novosztyi orosz hírügynökségnek azt mondta, hogy a pánikszerű valutafelvásárlás mellett az orosz fizetőeszközzel "játszanak".
A jegybank beavatkozása csak a belső pénzpiaci szereplőkre hat, a külföldiekre nem. Utalt arra, hogy hétfőn Londonban nagymértékű rubel eladás zajlott.
Az orosz sajtó beszámolt arról, hogy a Raiffeisen bank online portálja fennakadásokkal működött, annyian intézték interneten a pénzügyeiket.
A különböző közösségi portálokon fényképek tanúsították, hogy a valutaváltóknál nagy sorokban álltak az emberek. Volt olyan váltóhely, ahol 150 rubelért árulták az eurót.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
A sikeres cégfelvásárlás alapja az előre megtervezett finanszírozási háttér. Milyen szempontokat szükséges feltétlenül szem előtt tartani ennek során.
Magyar Péter ingatlanok, festmények, autó és pianínó mellett még egy 20 forint névértékű 4iG-részvényt is feltüntetett.
1978 óta egy és ugyanaz a kérdés: lehet-e valaki olyan jó Superman, mint amilyen Christopher Reeve volt?
Két tankert is megtámadtak a jemeni húszik pár nap leforgása alatt a Vörös-tengeren. Az akciókról és a süllyedő hajókról látványos videókat forgattak.
A hízelgést és a fenyegetést felváltva alkalmazva szavaztatta meg a republikánusokkal Donald Trump a „gyönyörű” költségvetési törvényt.
Az elnök nem vette jó néven, hogy korábbi szövetségese harmadik politikai erőt alapítana. Hogyan babrálhat ki Elon Musk Donald Trumppal?
Közel-keleti válság ide vagy oda, a világ szinte fürdik az olajban.