Nem félünk eléggé
Az elmúlt években drámaian nőtt a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. A hazai cégek – különösen a kis- és középvállalkozások – kockázatérzékelése és felkészültsége azonban érdemben elmarad a helyzet által indokolt mértéktől.
Visszaküldött az államfő két olyan törvényt a parlamentnek, amelyek a hipermarketeket büntették volna.
Megfontolásra visszaküldött pénteken a parlamentnek Áder János köztársasági elnök két elfogadott törvényt, az épített környezet alakításáról és védelméről szóló (ami a plázastop meghosszabbítását tartalmazta), valamint a kereskedelemről szóló törvény módosítását.
Az előbbit amiatt, mert a törvény szerint január elsejétől a 400 négyzetméternél nagyobb alapterületi üzletek, boltok építési, átalakítási engedélyét egy olyan bizottságnak kell véleményeznie, amelyik csak február elsején áll össze. А szakhatósági – és az előzetes szakhatósági – eljárás lefolytatása ezért е joghézag következtében 2015. február 1-je előtt nem lehetséges. Nem határozza meg Áder János szerint а törvény továbbá а bizottsági véleménynek а szakhatósági eljárásban való mérlegelése – garanciális jelentőséggel bíró – szempontjait sem.
A kereskedelmről szóló törvény rendelkezik arról, hogy az 50 milliárd forintnál nagyobb árbevételű élelmiszer-kereskedelmi vállalkozásoknak két egymást követő évben nem lehetnek veszteségesek, különben be kell zárniuk. Ez az egész azt eredményezi, hogy vagy három év múlva bezár a Tesco, Auchan, Metro, Spar, Lidl, Aldi, vagy ha ezt nem akarja, akkor jelentősen megdrágítja a termékeit. Most az említett üzletek nagy része papíron veszteséges, és nem is lesz egyszerű pluszba kerülniük, mert a kormány durván 30 milliárd forint terhet a nyakukba sóz jövő év elejétől. Így pedig igencsak meg kell emelniük a termékeik árát ahhoz, hogy 2018-tól ne legyenek veszteségesek. Ez a CBA malmára hajthatja a vizet (és nem is ez az egyetlen törvény mostanában, amellyel a CBA relatív pozíciója erősödhet). Másrészt pedig akik vásárolnak ezekben az üzletekben, kénytelenek lesznek több pénzt otthagyni az boltokban.
Áder János a törvény visszaküldését azzal igazolta, hogy felveti a közvetett hátrányos megkülönböztetést kérdését.
Az elmúlt években drámaian nőtt a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. A hazai cégek – különösen a kis- és középvállalkozások – kockázatérzékelése és felkészültsége azonban érdemben elmarad a helyzet által indokolt mértéktől.
A vállalkozások számára egyre vonzóbb lehetőség saját célra villamos energiát termelni, különösen a napenergia hasznosítása révén.
A forint jelentős árfolyamingadozása érdemben megnehezíti az olyan beruházások finanszírozását, amelyek importhányadot tartalmaznak.
Egyelőre nem világos, milyen ellencsapásra lehet képes Irán, ugyanakkor Donald Trump táborában is többen úgy látják, hogy Amerikának nem lett volna szabad belekeverednie ebbe a háborúba.
Többféle nézetben is rá lehet nézni az éppen közlekedő vonatokra.
A nemzetközileg elismert kutató 91 éves volt.
Érdemes lesz minél gyakrabban hidratálni és kerülni a tűző napot a déli órákban.