Hatalmas áfacsökkentés készülődik a szomszédban

A román kormány tervei szerint 2016 elejétől áfát csökkentenének. Victor Ponta kormányfő közlése szerint elképzelhető az, hogy az áfa általános kulcsát csökkentik 3 százalékot nem meghaladó mértékben, vagy bizonyos termékeknél – különösen az élelmiszereknél – csökkentik a forgalmi adókulcsokat.

  • hvg.hu hvg.hu
Hatalmas áfacsökkentés készülődik a szomszédban

Komoly áfacsökkentés néz ki Romániában – írja a Business Reviews Romania. Victor Ponta kormányfő ugyanis többek között a kormány ezt a területet is érintő álláspontját be fogja nyújtani a parlamentnek a jövő héten.

Az áfacsökkentést illetően többfajta opcióról is beszélt már a román miniszterelnök. E szerint elképzelhető, hogy a jelenleg 24 százalékos általános áfakulcsot csökkentik 3 százalékot nem meghaladó mértékben, vagy bizonyos termékeknél – különös tekintettel az élelmiszerekre – vágják meg az áfát. A kormány eddig a pékáruknál csökkentette 2013 őszén az áfát 9 százalékra, idén januártól pedig az utazási csomagoknál volt vágás.

A romániai általános áfakulcsot 2010 júniusában emelték fel a korábbi 19-ről 24 százalékra, azóta viszont többször a román kormány többször is igyekezett már az IMF-fel megállapodni arról, hogy lejjebb vigyék bizonyos termékeknél az áfát.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Aktuális pályázatok

Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Budapesten is kitart a jó minőség mellett Wolfgang Puck és fia, Byron Lazaroff-Puck – deklaráltan meg is kérik az árát. A világ egyik legismertebb séfje ma is töretlenül aktív a globális étteremhálózatának ügyeiben, de a Spago éttermeket már fiára bízza. Apát és fiát a menü összeállításáról, az öröklés terhéről, egymással való viszonyukról és arról is kérdeztük, milyen kést használnak. Arról is szó esett, hogy miben erősek a budapesti piacok.