Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Több mint 64 millió látogatót fogadtak a TriGranit Management (TGM) által üzemeltetett bevásárlóközpontok három kontinens 14 országában tavaly, ami 7 százalékos növekedés a 2013-as adatokhoz képest.
A TGM kezelésében üzemelő bevásárlóközpontok sikeres évet zártak 2014-ben - közölte a cég. Tavaly volt 15 éves a budapesti WestEnd City Center, amelyet több mint 23 millióan kerestek fel, a létesítményben 25 új márka nyitott üzletet és 59 bérlő hosszabbította meg szerződését.
A krakkói Bonarka City Center több mint 13 millió látogatót fogadott tavaly, ami 4,4 százalékos növekedést jelent a megelőző évhez képest, miközben a Krakkóban található többi bevásárlóközpont látogatószáma csökkent. A zágrábi Arena Centarban 8,7 millió látogató járt, ami 5 százalékos növekedés a 2013-as évhez képest; a bevásárlóközpontban 25 új üzlet nyílt.
Az irodaépületek közül a budapesti WestEnd City Center Irodaház kihasználtsági szintje a tavalyi harmadik negyedévben regisztrált 89-ről a negyedik negyedévben 92 százalékra emelkedett, ami jóval a budapesti átlag felett van.
A TGM által kezelt másik nagy hazai irodalétesítmény, a budapesti Millenium Offices három új bérleti szerződést írt alá, és a Morgan Stanley által bérelt terület 2400 négyzetméterrel emelkedett. A Millenium Offices kihasználtsága ezzel 73-ról 100 százalékra emelkedett, vagyis a létesítmény teljes kihasználtsággal üzemel - tették hozzá.
Tavaly a közel-keleti és észak-afrikai régióban, illetve Kínában is megkezdték üzleti tevékenységüket, a TGM saját szakértői irodát nyitott Dubajban, Kairóban pedig elnyert egy jelentős megbízást - idézi a közlemény Philip Evanst, a TriGranit Management vezérigazgatóját.
A közép-európai székhelyű, integrált, ingatlanbefektetéssel, -fejlesztéssel és -kezeléssel foglalkozó regionális vállalat, a TriGranit 2,5 milliárd euró értékű portfólióval rendelkezik, emellett 4 milliárd euró értékű vegyes felhasználási célú, jelenleg is folyamatban lévő fejlesztésben vesz részt. A vállalat több mint 3 milliárd euró értékű portfólió kezelését végzi.
A TriGranit Közép- és Kelet-Európában, a Kaukázus régióban, Észak-Afrikában, valamint a Közel- és a Távol-Keleten is jelen van.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Ha elmaradt volna az alku annak komoly hatása lett volna az 1700 milliárd dollárt kitevő kétoldalú kereskedelemre.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.
Több ember életét vesztette egy Délnyugat-Németországban bekövetkezett vonatbalesetben.