Reflektorfényben a vagyonadó
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
A költségvetés jól járt a szerencsejáték-piac bővülésével: februárig már 6,3 milliárd forint játékadó folyt be az egész évre tervezett 39,7 milliárdból, míg tavaly ilyenkor még csak 5,3 milliárd forint volt a bevétel – írta a Világgazdaság.
A lap pénteki cikke szerint ez egyrészt az ötös lottó tavaly szeptember óta halmozódó nyereményalapjának hatására növekvő lottóláz, másrészt az egymás után nyitó kaszinók hatását mutatja.
A tavaly májusban megkötött koncessziós szerződések alapján az idén nyolc kaszinó működhet Magyarországon, ezek után 6,2 milliárd forint játékadó-bevétel várható a gazdasági tárca szerint.
A Magyar Államkincstár adatai szerint tavaly 34,5 milliárd forint játékadó folyt be, szemben az előzetesen tervezett 33 milliárddal.
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Felhasználható-e a személyautó a fejlesztési tartalék feloldására?
A hitel megfelelő előkészítésén nem csak az múlik, hogy kap-e hitelt egy cég, hanem az is, milyen költségek mellett.
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?
1990 óta töltött be vezető szerepet.