Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az euró árfolyama a kora reggeli 296,72 forintról este hét órára 298,27 forintra emelkedett. Nap közben az árfolyam 296,34 és 298,80 forint között alakult.
A régiós devizákkal együtt gyengült csütörtökön a forint a bankközi devizakereskedelemben. Az euró árfolyama a kora reggeli 296,72 forintról este hét órára 298,27 forintra emelkedett. Nap közben az árfolyam 296,34 és 298,80 forint között alakult. Szerda este 297,10 forinton állt a jegyzés.
A dollárt a kora reggeli 275,43 forint után este hét órakor 279,90 forinton, a svájci frankot 284,61 után 286,39 forinton, a japán jent pedig 2,2922 forint után 2,3226 forinton jegyezték. 24 órával korábban, szerdán este a dollár árfolyama 274,61, a svájci franké 284,94, a japán jené pedig 2,2895 forinton állt.
Az euró gyengült csütörtökön a dollárral szemben, jegyzése a kora reggeli 1,0774 dollárról 1,0655 dollárra csökkent délutánra.
A lengyel zloty 0,40, a cseh korona 0,13, a román lej 0,15 százalékkal gyengült csütörtökön az euróval szemben. Az eurót este 4,0246 zloty, 4,4044 román lej és 27,4340 cseh korona árfolyamon jegyezték.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Újabb izraeli és amerikai tervek szövődtek a gázai palesztin lakosság kitelepítésére, miközben a háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos hatalmi paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza Párt elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.