Tavaly indult a kínai gyógyszeripar széles körű vizsgálata, ami a szintén megvesztegetéssel vádolt amerikai-brit GlaxoSmithKline cég 500 millió dolláros büntetését is eredményezte.
A kínai állami hatóságok most a Siemens AG egészségügyi termékekkel foglalkozó osztályát vádolták meg kórházigazgatók megvesztegetésével - írja a Reuters. Ugyanakkor sem a német cég, sem a kínaiak részéről nem kommentálták a vizsgálatot.
A Siemens számára kiemelten fontos hely Kína, ugyanis 2014-ben 7 milliárd dolláros forgalmuk volt az országban, ami az összes eladásaik 8 százalékát jelenti.