Itt az új MNB-program: jön a minősített vállalati hitel
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Ugyanazon az árfolyamon forintosítanák az autóhiteleket, személyi kölcsönöket, mint a lakáshiteleket – értesült az RTL Híradó. A kormány akár adókedvezményt is adna a bankoknak a kedvező árfolyamért cserébe. Az adó és pénzügyi államtitkár azt mondta, nem tenné kötelezővé a forintosítást, mégis a maradék devizahitelek tömeges kivezetésére számítanak év végéig. A Bankszövetség megerősítette, hogy az autóhitelek átváltásról tárgyalnak.
A kormány megállapodna a bankokkal, hogy a piacinál kedvezőbb árfolyamon forintosítsák a devizaalapú autóhiteleket is a lakáshitelek után.
Ha az autóhiteleket ugyanolyan árfolyamon forintosítanák, mint a lakáshiteleket, 14 százalékkal csökkennének az adósok törlesztői, vagy akár 6 hónappal rövidebb lehetne a futamidő.
Ennek azonban az az ára, hogy valakinek viselnie kell az árfolyam-különbözetet kitevő körülbelül 50 milliárd forintot – mondta Palkó István, a Portfolio.hu elemzője.
Orbán Gábor, a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára szerint a költségeket a bankoknak és az államnak közösen kellene állniuk, a bankok pedig cserébe adókedvezményt kaphatnának.
Sütő Ágnes, a Magyar Bankszövetség szóvivője az RTL Híradónak megerősítette, hogy tárgyalnak az autóhitelek forintosításáról a kormánnyal. Részleteket azonban nem tudott mondani ezzel kapcsolatban.
Most 170 ezer devizaalapú autóhitel és lízing, illetve csaknem 60 ezer devizaalapú személyi kölcsönszerződés van Magyarországon – hangzott el a hírműsorban.
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Kedvező lehetőség a likviditás javítására feldolgozóipari vállalatok számára.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.
A texasi republikánusok a választókörzetek határainak nekik kedvező mozgatásával fölerősíthetik azt a folyamatot, amely egypártrendszert alakít ki egyre több szövetségi államban.
Egy száját kitátó, nemzeti színű oroszlán van a borítón.
A hánykolódó gép sötétbe borult fedélzetén sikoltoztak az utasok.
„Meglátom majd, hogy kinek a hibája” – mondta arról, hogy fog dönteni az ukrajnai háború ügyében.
Kinek és miért állna érdekében, hogy saját hitelét rontva torzítson az adatokon?
Ókovács Szilveszter szerint az éneklés bizonytalan volt, számos hanghibát is felfedezett.