Vámháború: Hol tartunk most? Mire kell készülniük a vállalatoknak?
Július 27-én az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió átfogó vámegyezményben állapodtak meg.
Vegyesen alakult a forint árfolyama a főbb nemzetközi devizákkal szemben a bankközi piacon hétfő reggelre: a dollárhoz képest erősödött, az euróval, a svájci frankkal és a japán jennel szemben viszont gyengült a magyar fizetőeszköz.
Reggel hét órakor az eurót 311,26 forinton, a dollárt 275,05 forinton, a svájci frankot 284,18 forinton, a japán jent pedig 2,2963 forinton jegyezték.
Nyitó jegyzéséhez képest az euró 0,21 százalékkal, a frank 0,07 százalékkal, a jen pedig 0,17 százalékkal drágult, míg a dollár 0,01 százalékot veszített értékékéből.
Az euró 0,12 százalékkal 1,1315 dollárra erősödött. A frankhoz képest 0,07 százalékkal drágult a közös európai fizetőeszköz, 1,0951 frankon forgott reggel hét órakor. A svájci frankkal szemben 0,14 százalékkal gyengült a dollár, 0,9678 frankra süllyedt az árfolyama.
Július 27-én az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió átfogó vámegyezményben állapodtak meg.
Az idén hatalmas, 774 milliárd forintos keretösszeg keresi a helyét a GINOP Plusz programban.
A kiberbiztonsági követelmények teljesítése érdekében további fél év felkészülési időt kaptak az érintett szervezetek.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 30. és 2025. augusztus 31. között.
Orbán Viktor szerint Magyarországnak el kell érnie egy „humánerőforrás-fölényt”, és jó úton is vagyunk ehhez, mert mi költjük a legtöbbet oktatásra. Az adatok szerint ez sajnos nem igaz.
Trump 8-10 napon belül dönthet az újabb szankciókról. Végignéztük, ez hogyan érintené Magyarországot és általában a világpiacot.
Békés Márton elmesélte első találkozását Magyar Péterrel, némileg árnyalva Orbán Viktorék narratíváját.
Hamis magánokirat felhasználása miatt adtak ki elfogatóparancsot a férfi ellen.
A 40. Magyar Nagydíj előtt várjuk olvasóink történeteit a legelsőről.
Hozzászólásáért akár egy év börtönnel is büntethetik.