Vámháború: Hol tartunk most? Mire kell készülniük a vállalatoknak?
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
Az elemzők szerint a vártnál is jobban alalkult a munkanélküliség, az előző negyedéves adatokat meghaladva 6,4 százaléka nem dolgozik a munkaképes korosztálynak a Központi Statisztikai Hivatal adatai alapján. A javuló adatok elsősorban a közmunkának köszönhetők.
A vártnál kedvezőbb lett a július-szeptemberi munkanélküliségi ráta az Erste és a Takarékbank elemzői szerint a KSH adatai alapján. Az idei átlagos munkanélküliséget 6,9-7 százalékra becslik, jövőre pedig 6,5 százalékos átlagos munkanélküliségi rátát várnak. A munkanélküliek száma 293 ezer volt július-szeptemberben, ezzel a munkanélküliség 6,4 százalékra csökkent az előző három havi 6,7 százalékról.
Barczel Vivien, az Erste makroelemzője az MTI-nek elmondta, hogy a július-szeptemberi vártnál jobb munkanélküliségi ráta elsősorban a közfoglalkoztatásnak köszönhető, és az év hátralévő részében kissé emelkedhet a ráta a szezonális hatások miatt.
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és termelékenység javítását - a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az üzlet értéke mellett az adásvétel adózási következményeit is érdemes számba venni, legyenek a szereplők cégek vagy akár magánszemélyek.
A miniszterelnök Digitális Polgári Köröknek küldött heti hírlevelében úgy véli, ha van amerikai álom, van magyar álom is: a saját otthon.