Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Az eredménytelenül végződött dohai találkozó után az olajpiac visszatért a régi kerékvágásba: a szaúdiak és az oroszok növelni fogják az eddigi termelési szintjüket – írja a Portfólió.
A termelési szintek befagyasztására kísérletet tevő, múlt heti, olajtermelő hatalmak találkozója kudarcba fulladt a múlt hét végén, és mivel senkit nem köt semmi két "nehézsúlyú versenyző", Szaúd-Arábia és Oroszország is közölte, hogy tovább fogja növeli a termelését.
Mindkét ország ki van éhezve a bevételre, miután a költségvetéseik jóval magasabb olajár mellett tervezettek, nem tehetnek mást, minthogy a nagyobb mennyiségből próbálják valahogy egyensúlyba hozni a rendszerüket.
A Porfólió azt írta: OPEC illetékesei már jelezték, hogy a következő, júniusban esedékes találkozójukon ismét nekifutnak a termelés befagyasztásáról szóló elképzelésnek. Az olajárak a dohai kudarcra nem reagáltak, az azonban valószínű, hogy a kínálati oldali bővülésre lesz elmozdulás.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
A szél konténereket kapott fel, amelyek átszakították a védelmi kerítést.