Reflektorfényben a vagyonadó
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
15 irodabuszt vásárolt az adóhatóság bruttó 226 millió forintért. A számítógéppel és telefonnal felszerelt mozgó irodákat az út menti ellenőrzéseken vetik majd be.
Irodabuszokat vásárolt a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV), a tizenöt új speciális jármű a közúti áruforgalom-ellenőrző rendszer (ekáer) működését segítheti – írta a Magyar Idők csütörtöki számában.
Suller Attila, a NAV sajtófőnöke elmondta, hogy a tizenöt buszról szóló szerződést április végén írta alá a NAV, ekkor zárult le a nagyjából egy évig tartó közbeszerzési eljárás.
Az ajánlatok közül a legolcsóbb nyert, a tizenöt busz bruttó 226 millió forintba kerül.
A buszok mozgó irodaként működnek majd, így azokat az ügyintézéshez szükséges legfontosabb elektronikai eszközökkel – számítógéppel, monitorral, nyomtatóval és telefonnal – szerelik fel. A berendezések költsége benne van az árban.
Az irodabuszok szükségességéről szólva a sajtófőnök rámutatott: az út menti ellenőrzésekhez szükség lehet arra, hogy a revizorok, a pénzügyőrök hozzáférjenek az adóhivatal adatbázisaihoz, miként olykor a jegyzőkönyvek és más dokumentumok kinyomtatása is fontos lehet.
A NAV honlapján olvashatók szerint a szerződésben a nyertes közös ajánlattevők: Duna Autó Zrt. – DND Telecom Center Kft. – Chris Columbus Kft.
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Egy társaság bármikor dönthet arról, hogy egy másik devizanemben vezeti a könyvelését?
Felhasználható-e a személyautó a fejlesztési tartalék feloldására?
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2026. június 3. és 2026. június 30. között.