Pénzt kell visszafizetni az EU-nak, ha belebontanak az új debreceni villamospályába

Pénzügyi szempontból furcsa helyzet állhat elő az új debreceni főpályaudvar miatt. Valószínűleg el kell bontani ugyanis a 2-es villamos kialakításkor épített villamospálya egy részét, és vissza kell fizetni a fejlesztéshez korábban megítélt uniós támogatás arányos részét – derül ki a Dehir.hu-ról.

  • hvg.hu hvg.hu
Pénzt kell visszafizetni az EU-nak, ha belebontanak az új debreceni villamospályába

Debrecenben a 70-es második felétől sokáig csak egy villamosvonal volt. Pár éve építették meg a másodikat, amelynek nagy része teljesen új nyomvonalon halad, de van egy közös szakasza az 1-essel a Nagyállomástól a Debrecen Plázáig.

A Nagyállomásnál a 2-es villamos indítása előtt átépítették a pályát a megnövekedett forgalomhoz és a remízig tartó szakaszt is felújították.

Jövőre újabb munka indul a Petőfi téren, és jóval nagyobb: nekilátnak az új főpályaudvar építéséhez. A 21 milliárd forintos beruházáshoz együttműködési megállapodást köt az önkormányzat az építtető Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt-vel – írja a Dehir.hu.

A korábban uniós pénzből, a 2-es villamos projekt részeként épített villamosnyomvonal egy részét valószínűleg el majd kell bontani – hangzott el a debreceni tulajdonosi bizottság csütörtöki ülésén.

A villamosnyomvonalra ötéves fenntartási kötelezettsége van az önkormányzatnak, ezért várhatóan minimális, de időarányos visszafizetési kötelezettség keletkezik – mondta Fodor Levente, a testület alelnöke.

Még nem dőlt el, pontosan mennyit kell majd fizetni. Az ide kapcsolódó határozati javaslat szerint az önkormányzat fizeti vissza majd a pénzt, ha egyáltalán keletkezik visszafizetési kötelezettség.

Nagy változás jön Debrecen közlekedésében

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Aktuális pályázatok

Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Budapesten is kitart a jó minőség mellett Wolfgang Puck és fia, Byron Lazaroff-Puck – deklaráltan meg is kérik az árát. A világ egyik legismertebb séfje ma is töretlenül aktív a globális étteremhálózatának ügyeiben, de a Spago éttermeket már fiára bízza. Apát és fiát a menü összeállításáról, az öröklés terhéről, egymással való viszonyukról és arról is kérdeztük, milyen kést használnak. Arról is szó esett, hogy miben erősek a budapesti piacok.