K. úr esete az Erste Bankkal és a Wizz Air-hitelkártyával

Sajnos nem tudtak hitelkártyát adni K. úrnak, viszont örömmel értesítik, hogy ezentúl náluk vezetheti hitelkártyáját.

  • hvg.hu hvg.hu
K. úr esete az Erste Bankkal és a Wizz Air-hitelkártyával

November 11.

K. úr a Ferihegyi reptér indulási oldalán belebotlik az Erste Bank két ügynökébe, akik rendkívül testreszabott ajánlatot téve rábeszélik, hogy igényeljen Erste Wizz Air hitelkártyát, amelyhez kedvezményeket is adnak. Tízezer leutazható forint, és első évben jóformán elengedett kártyadíj. K. úrnak tetszik az ajánlat, igényel egyet.


November 27.

K. úr levelet kap az Erste Banktól, amelyben sajnálattal közlik vele, hogy hitelkártya-kérelmét megvizsgálták, de sajnos el kell, hogy utasítsák. K. úr számára a levélben nem részletezik, hogy miért nem kaphat kedvezményes hitelkártyát.

hvg.hu

December 8.

K. úrnak amúgy már van egy hitelkártyája, a Citibanknál. Most a Citibank és az Erste által közösen jegyzett levelet kap, amelyben arról értesítik, hogy a Citibank hitelkártyákhoz kapcsolódó számlákat februárban az Erste Bank veszi át.

Egyúttal örömmel értesítik K. urat arról, hogy az ezüst Citibank hitelkártyájának utódját is kiválasztották már: a jövőben Erste Wizzair hitelkártyát használhat majd. Természetesen a reptéren még felajánlott kedvezmények nélkül.

hvg.hu
Hát akkor vajon mi lehetett az a körülmény, amelynek nyomán elutasították K. úr hitelkártya-kérelmét? Bizonyára összefüggésben áll az Erstéhez importált Citibank-kártyával, de akkor ezt a kizáró tényezőt említhették volna a cég ügynökei a reptéren. Vagy említhették volna az elutasító levélben, amelyben ahelyett, hogy világos magyarázatot adnának a döntésükre, arról beszélnek, hogy "jelen időszakban" nem tudják elfogadni az igénylést, miközben nyilvánvalóan jelenleg is "jelen időszak" van.
Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Mikor jó egy céges hitelajánlat?

Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.