Parragh László felesége is bekerült a Monetáris Tanácsba

Az Országgyűlés gazdasági bizottsága kedden 10 igen és 2 nem szavazattal elfogadta Parragh Bianka és Kocziszky György jelölését a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsába.

  • MTI MTI
Parragh László felesége is bekerült a Monetáris Tanácsba

Barragh Bianka Parragh Lászlónak, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnökének a felesége, egyébként pedig a Nemzeti Közszolgálati Egyetem adjunktusa.

Felvezetőjében elmondta, a monetáris tanács tagjaként szem előtt tartaná egyebek mellett a fenntartható gazdasági növekedés, a nemzetgazdasági érdekek és a versenyképesség monetáris politikai eszközökkel való támogatását.

MTI Fotó: Szigetváry Zsolt

Parragh Biankát Cinkotai János Béla helyére jelölték, akinek lejár a mandátuma március 22-én.

Kocziszky György  jelenleg is a monetáris tanács tagja, de mandátuma lejár április 5-én, ezért kellett dönteni személyéről.

A monetáris tanács tagjainak megválasztásáról szóló gazdasági bizottsági javaslatról az Országgyűlés dönt majd.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Aktuális pályázatok

Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.

Mikor jó egy céges hitelajánlat?

Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.