Földi technológiával váltaná ki gépeit a Lufthansa

Egyes útvonalakon hyperlooppal, azaz vákuumos csővezetékes összeköttetéssel lehetne gazdaságosan kiváltani a légi járatokat.

  • MTI MTI
Földi technológiával váltaná ki gépeit a Lufthansa

A Lufthansa aktívan érdeklődik a hyperloop szállítási technológia alkalmazása iránt a német Bild am Sonntag lap beszámolója szerint.

"A hyperloop fontos új technológiai fejlesztés és foglalkozunk vele" - erősítette meg a dpa hírügynökségnek a Bild am Sonntag értesülését a Lufthansa szóvivője. Megtörténtek az első egyeztetések a Hyperloop Transport Technologies (HTT) céggel, de stratégiai együttműködés nem jött létre - mondta. 

A HTT és konkurense a Hyperloop One a Tesla vezérigazgatója, Elon Musk ötlete alapján olyan csőpostához hasonlítható szállítási technológia kifejlesztésén dolgozik, amelyik vákuumos csővezetékben óránként 1200 kilométeres sebességgel teszi lehetővé utasok és teheráru szállítását. 

A Bild am Sonntag cikke alapján a Lufthansa számításai szerint a München-Hamburg, Berlin-Düsseldorf és Köln-Berlin útvonalakon lehetne hyperloop összeköttetéssel gazdaságosan kiváltani a légi járatokat. A Lufthansa szóvivője a lap cikkének ezt az állítását nem kommentálta a dpa hírügynökségnek.

 

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Az eddigieknél is több oka van tüntetni az LMBTQ-közösségnek

Az eddigieknél is több oka van tüntetni az LMBTQ-közösségnek

A melegellenes törvény elfogadása óta nőtt a közösség tagja elleni erőszakos bűncselekmények száma, és ma is magas az LMBTQ-emberek egyenjogúságát elutasítók aránya, vagyis nem maradt hatástalan a kormány homofób retorikája. A tiltottá lett Pride üzenete aktuálisabb, mint valaha.