Itt az új MNB-program: jön a minősített vállalati hitel
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Egyes víziszárnyas-termékekből akár 80-85 százalékos készlethiányt is okozhat a madárinfluenza – olvasható a Világgazdaság hétfői számában.
A lapnak nyilatkozó kereskedők szerint őszig is eltarthat, mire visszaáll kielégítő szintre a kacsa- és libahúskínálat, a készlethiány 15-20 százalékos áremelkedéshez vezethet.
A hízott áruk mennyisége a tavalyihoz képest a kacsáknál 15-20, a libáknál 35-40 százalék, de a piacon lévő pecsenyehús mennyisége is mindössze az egy évvel ezelőtti 50-60 százaléka.
A kínálat leghamarabb szeptember-október tájékán érheti utol a keresletet.
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Kedvező lehetőség a likviditás javítására feldolgozóipari vállalatok számára.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.
Eljött a drónok kora, ami alapjaiban változtatja meg a hadviselést. Ukrajna és Oroszország innovációban az USA előtt jár, egyre újabb, gyakran abszurd megoldásokkal próbálnak egymás elé kerülni.
A hét legérdekesebb, legolvasottabb technológiai és tudományos témái.