Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
A határozat tízmilliárd forint átcsoportosításáról rendelkezik.
Brüsszel helyett sportlétesítményeknek ad 10 milliárd forintot a kormány – az erről szóló határozat a keddi Magyar Közlönyben jelent meg. A Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes által aláírt passzus szerint a kormány az EU költségvetéséhez való magyar hozzájárulásból csíp le egyszeri 9,975 milliárd forintot, amit az Emmi kap meg sportlétesítmények fejlesztése és kezelésére és fenntartására.
A pénz (euróban 33 millió) töredéke az EU felé történő magyar befizetésnek, amely a 2017-es költségvetés szerint 286 milliárd forint. Még annak az alfejezetnek – GNI alapú hozzájárulás – is alig a huszada, ahonnan hivatalosan elvonják.
A GNI alapú hozzájárulás az uniós költségvetés legnagyobb tétele, a legfrissebb uniós összesítés szerint Magyarország 2015-ben 737,8 millió eurót fizetett ezen a jogcímen. Az összes befizetésünk egyébként 945,8 millió euró volt, míg az EU-ból 5,6 milliárd euró érkezett abban az évben.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
A cégértékelés egy bonyolult, összetett folyamat. Vannak azonban széles körben elfogadott értékelési módszerek, amelyek erre alkalmazhatók.
Lassan valóban eljön az ideje annak, hogy a cégvezetők mérlegeljék, mit kezdjenek az MI kínálta lehetőségekkel.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Élhetnek-e együtt valaha az izraeliek és a palesztinok? Mit gondol egy izraeli katona arról, akik nem akarják a gázai háborút? Földes András izraeli videóriportja erre is rákérdez, és azt is megmutatja, hogy milyen háború zajlik maguk az izraeliek között.
A több mint félmillió gépelt oldalnyi szöveg az Arcanum sajtóadatbázisában is megjelent.
Az ukrán dróntámadások pedig az orosz polgárok türelmét is tesztelik.
Azt nem tudtuk meg, hogy ki, hol és mikor jelenti be az eredményt.
Hideg ételre lehet majd költeni az utalványt, pénzre nem váltható át.