Reflektorfényben a vagyonadó
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Sehogy sem jön ki az a matek, amit a kormány mutogat.
Cáfolta az Emberi Erőforrások Minisztériuma által közzétett kereseti adatokat a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ). Mendrey László az RTL Klub Híradójának azt mondta, nőtt ugyan a pedagógusok bére, de nem annyival, mint azt Rétvári Bence államtitkár, illetve a kormány állítja.
A kormány egy olyan táblázattal kampányol, amely szerint 2014-ben 130 ezret kerestek az egyetemi végzettségű pályakezdő tanárok, most viszont már 203 ezret. A végösszeg stimmel, csak a kezdő nem. A PDSZ is a minisztériumtól kért ki adatokat, amelyekből kiderült, kisebb a növekedés mértéke.

Mendrey szerint nem stimmel a 20 éve pályán lévők bérkalkulációja sem. Azt mondja, ő 38 éve van a pályán, és bruttó 305 ezer forintot keres, miközben a kormány azzal kampányol, a 20 éve tanítók 335 ezer forintot kapnak. Mendrey szerint a valós szám 274 ezer forint.
Nahalka István oktatáskutató a KSH alapján számolta ki, hogy alakultak a tanári fizetések. Nagyon szemléletes az ábra.
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Felhasználható-e a személyautó a fejlesztési tartalék feloldására?
A hitel megfelelő előkészítésén nem csak az múlik, hogy kap-e hitelt egy cég, hanem az is, milyen költségek mellett.
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?