Reflektorfényben a vagyonadó
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
A szokatlan időjárás hat az energiaárakra is.
2010 óta a leghidegebb december előtt áll Európa – derül ki a Bloomberg által megkérdezett meteorológusok válaszaiból. A prognózis szerint a hónap első fele különösen hidegnek ígérkezik, a második felében már az ilyenkor megszokott hőmérsékletekre lehet számítani. Átlagban még így is 2010 óta a legfagyosabb lesz a december.
A gazdasági hírügynökség természetesen nem csapott fel időjárásjósló oldalnak, felhívják azonban a figyelmet arra: a szokatlanul hideg időjárás gazdasági következményei már most is látszanak.
Jó hír, hogy fázni csak házon kívül fogunk, az elektromos ellátással várhatóan nem lesz probléma Európában, és a gázkészletek is a szokásosnál nagyobbak – írja a Bloomberg. Kínában ezzel szemben arra számítanak, hogy nem lesz elegendőek a meglévő gázkészletek, ez pedig az európai szabadpiaci gázárakat is megemelheti. A cseppfolyós földgáz piacán ez már érezteti is hatását: az árak 2014 óta a legmagasabb szinten mozognak. Az energiaárak alacsonyan tartását segíti viszont az, hogy a hideg erős széllel érkezik – vagyis nőhet a szélenergia-termelés.
A Bloomberg elemzése itt olvasható.
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Felhasználható-e a személyautó a fejlesztési tartalék feloldására?
A hitel megfelelő előkészítésén nem csak az múlik, hogy kap-e hitelt egy cég, hanem az is, milyen költségek mellett.
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?