Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Közel egymillió embert telepítenek ki Vietnam déli részén, ahova a Dél-kínai tenger felől hamarosan megérkezik a Tembin tájfun. A vihar a Fülöp-szigeteken kétszáz halálos áldozatot követelt, és 75 ezer ember otthonát semmisítette meg.
Pusztító tájfun érkezésére készülnek Vietnamban: hozzávetőlegesen egymillió embert telepítettek ki otthonukból, a tengeren lévő fúrótornyokon felfüggesztették a munkát, az ezeken dolgozókat kimenekítették, 62 ezer halászhajónak pedig megtiltották, hogy kifusson a kikötőkből.
A Tembin előzőleg a Fülöp-szigetekre csapott le gyilkos erővel. Az első jelentések szerint legalább kétszázan életüket vesztették, és sok ezer ház mellett megannyi híd és út megrongálódott. Száz embert továbbra is eltűntként tartanak nyilván.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Érdemi megtakarítást lehet elérni megfizethető, régi ingatlanban is alkalmazható okoseszközökkel. A csúcs a mindent integráló rendszer, bár ez inkább új otthonoknál célszerűbb.