Miért veszélyes halogatni a digitalizációt? Cégvezetőként ezeket érdemes átgondolnia!
Aki időben cselekszik, hatékonyabban működik és pályázatokhoz, új piacokhoz is hozzáférhet.
Ha minden a tervek szerint alakul, idén elindulhat a Lánchíd és a Széchenyi téri villamos-aluljáró felújítása.
A Fővárosi Önkormányzat megerősítette, hogy első ütemben a Lánchidat újítják fel a Széchenyi István tér alatti villamos-aluljáróval együtt, ezután következik majd a Váralagút és a Clark Ádám tér rekonstrukciója – írja a Napi.hu.
A gazdasági portál csütörtökön írta meg, hogy az eredeti tervek szerint a Lánchidat, a Váralagutat és a Clark Ádám teret egyszerre újították volna fel. Az idei költségvetés számaiból azonban már mást lehetett kiolvasni: mégsem egy időben korszerűsítenek mindent, hanem szétválasztották az egyes részeket, a költségkereteken és az időpontokon is változtattak.
A Fővárosi Önkormányzat szerint 2017-ben elkészültek Lánchíd és a Váralagút egyesített tervei. A kivitelezői közbeszerzés megkezdése előtt megvizsgálták, felújítható-e egyszerre a két műtárgy. A BKK az egész fővárosra kiterjesztett egységes forgalomtechnikai modellezést hajtott végre, amelyek alapján az a döntés született, hogy a rosszabb állapotban lévő Lánchíddal kezdődik a felújítás.
A főváros tervei szerint a közbeszerzési eljárás 2018. második negyedévben megindulhat. Ha ez sikeres lesz, idén megkezdhetik a kivitelezést, mert ehhez biztosítanak 2,2 milliárd forint forrást. A kivitelezői szerződéseket 2018 őszén írhatják alá, amelyet követhet a munkaterület átadás-átvételi eljárás lefolytatása és az érintett terület tényleges lezárása.
A Váralagút felújítása később valósulhat meg, így azt a Lánchíd felújításának idején várhatóan nem zárják le.
A Clark Ádám tér forgalmát csak részben korlátozzák majd a híd felújításhoz szükséges mértékben. Ezen időszak alatt a mostani körfogalom helyett az építés idejére jelzőlámpás forgalomirányítást alakítanának itt ki.
A Széchenyi István téri villamos-közúti aluljáró felújítási tervei várhatóan 2018. második negyedévében elkészülnek. Ezután elindulhat a közbeszerzési eljárás. Ha az sikeres lesz, akkor van már fedezet a kivitelezés idei megindításához, de lezárás ebben az évben még nem lesz. A villamos-közúti aluljáró felújítását a Lánchíd rekonstrukciójával egyidőben fejeznék be.
Aki időben cselekszik, hatékonyabban működik és pályázatokhoz, új piacokhoz is hozzáférhet.
Bővült azon fejlesztési lehetőségek köre, amelyekre a Demján Sándor Tőkeprogramban forrást igényelhetnek a vállalkozások.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.