Egyre többet dolgozunk, kevés pénzért

Egy nemzetközi összehasonlítás szerint csak Mexikóban, Lettországban és Görögországban fizetnek kevesebbet egy ledolgozott munkaóráért, mint Magyarországon.

  • hvg.hu
Egyre többet dolgozunk, kevés pénzért

Nem áll jól Magyarország abban a nemzetközi összehasonlításban, amelyben az egyes tagállamok ledolgozott munkaóráit vetették össze. A jelentés szerint a vizsgált országok között hazánk a 17. helyen végzett – ha azonban a ledolgozott órák után járó fizetést is hozzávesszük, Magyarország még hátrébb kerül a sorban – számolt be az RTL Klub híradója.

A lista élén Svájc és Luxemburg áll, de a környező országokban is 10 százalékkal többet keresnek a dolgozók. A csatornának Molnár László, a GKI gazdaságkutató vezérigazgatója azt mondta: hiába ígéri a kormányzat, hogy emeli a béreket, azok összege így is alacsonyabb bázisról indul, mint több más európai országban. Ráadásul a munkakörülmények is rosszabbak, ezzel Magyarország már biztosan a sereghajtók közé kerül a listán.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Aktuális pályázatok

Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.

Mikor jó egy céges hitelajánlat?

Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.

Embereket mentett a tűzből az elítélt gyilkos Szabó Zoltán, aztán tarkón lőtte a szomszédját, akinek végül szintén megmentette az életét

Szabó Zoltán és gyerekkori barátja a nyolcvanas években hidegvérrel ölt meg egy nőt, de életfogytiglani büntetéséből végül csak tíz évet ült le, mert a kigyulladt szegedi bútorgyárban hősiesen helyt állt. 2015-ben aztán fura körülmények között fejbe lőtte Nagy Jenőt, akinek az életét végül ő maga mentette meg. Egy gyerekkorától brutális bűnöző furcsa karrierje.