Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Lassan 20 milliárdnál tart az építkezés költsége.
Az uniós közbeszerzési értesítőben megjelent hirdetmény szerint az eredetileg tervezett 17,5 milliárdról most 19,2 milliárd forintra ugrottak a Városligetbe tervezett Magyar Zene Házának kivitelezési költségei – szúrta ki a 444.hu.
A dokumentumban a drágulást előre nem látható körülményekkel indokolták. Hogy mik ezek, azt nem részletezték.
A megbízást még tavaly ősszel nyerte el a Magyar Építő Zrt., amely Mészáros Lőrinc cégével együtt építi az új Néprajzi Múzeumot is.
Július végén Gyorgyevics Benedek, a beruházó Városliget Zrt. vezérigazgatója azt nyilatkozta, hogy a Magyar Zene Házánál már a magasépítési munkálatoknál tartanak, elkészült az alaplemez és a belső oldali szigetelés is, az épület pedig egy éven belül szerkezetkész lesz.
A közel tízezer négyzetméteres épületet a japán sztárépítész, Sou Fujimoto tervezte 1,5 milliárdért.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
David Zucker, a Naked Gun rendezője biztosan nem nézi meg a Liam Neesonnal készült negyedik részt, mert az szerinte ötlettelen másolat lesz csupán. A ZAZ-trió egyharmadával Leslie Nielsen fingógépéről, a pilótás pedofilpoénokról, a Top Secret bukásáról és O.J. Simpsonról is beszélgettünk. És persze a Csupasz pisztoly 4-ről, amiből kihagyták.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Vajon eljön az idő, amikor a boltok nekünk fizetnek majd azért, hogy náluk vásároljunk? Nem tudni, de tény, történelem során volt néhány furcsa példa arra, mi miért került kevesebbe és ennek mi lett a következménye. Elek Péter hozott is párat a Duma Aktuál közönségének.