Norvég külügyminiszter: ha a magyar kormány nem fogadja el azt, amit 14 másik ország igen, akkor meg kell húzni a határt

A norvég kormány megpróbálja valahogy támogatni a magyar civil szervezeteket az után is, hogy a magyar kormány nem fogadta el a Norvég Alap pénzeinek elosztási módját - ígérte Ine Eriksen Søreide. Arról is beszélt: hónapról hónapra mélyül az itteni helyzet miatt érzett aggodalom.

  • hvg.hu hvg.hu
Norvég külügyminiszter: ha a magyar kormány nem fogadja el azt, amit 14 másik ország igen, akkor meg kell húzni a határt

Nagyjából 77 milliárd forinttól esik el Magyarország, mert a kormány nem egyezett bele abba, hogy ne legyen befolyása arra, mely szervezetek kezelhetik a Norvég Alapból a civileknek szánt pénzt. Azt Ine Eriksen Søreide norvég külügyminiszter már korábban elmondta, hogy a magyar kormány nem fogadta el, „hogy a szakmailag legalkalmasabb pályázó kapja a megbízást”, most azonban a Politicónak újabb részleteket is elárult.

A miniszter úgy fogalmazott: elképzelhetetlen lett volna, hogy a magyar kormány áthágja a nagyon szigorú szabályozást, de

„ha a kormány nem tudja elfogadni azokat az alapelveket, amelyekben a tizennégy másik kedvezményezett országgal egyetértünk, akkor meg kell húznunk a határt”.

A magyar kormánynak arra a kommentárjára, hogy ez a pénz nekünk jár, Søreide azt mondta: a felajánlás önkéntes, de azt látják, hogy a magyar civil szervezeteknek szükségük van erre a pénzre, „tehát meg kell próbálnunk más utakat keresni, hogy támogassuk őket”. Ez azonban nem lesz egyszerű, ahogy a magyar kormány megnehezíti a civil szervezetek működését – ismerte el.

A norvég külügyminiszter arról is beszélt, hogy a magyar kormány politikája miatt érzett aggodalom „hónapról hónapra mélyül”, legújabban a pedofilokat a melegekkel összemosó törvény számít igazán aggasztónak.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

A fiatalok hozhatják el a lángosforradalmat a Balatonnál

A fiatalok hozhatják el a lángosforradalmat a Balatonnál

Miért vett meg egy nagy múltú, de veszteséges üzletláncot? Mit kellene csinálni ahhoz, hogy ne legyen méregdrága egy croissant? Mi a legnagyobb baj azzal, hogy a Balatonon még mindig ugyanúgy sütik a lángost? És miért nem érdemes mindenkinek akciózni a tejfölt? Andrejszki Richárddal, a Chef Market tulajdonosával beszélgettünk annak kapcsán, hogy cége a Culinaris új tulajdonosa lett.