Lehet-e egy vállalkozás kötelező bankszámlája Wise vagy Revolut számla?
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
A kecskeméti Repülőnap programjaira sokan nem jutottak be a hosszú sorban állás miatt, most próbálják visszaszerezni a jegyek árát.
Az idei Nemzetközi Repülőnap és Haditechnikai Bemutató a légiparádé mellett némi káoszt is magával hozott, így sokan hiába vártak rá nyolc éven át. A szervezők a szombati első nap előtt figyelmeztették a látogatókat, hogy komoly torlódás és megnövekedett várakozási idő várható a rendezvénynek helyet adó kecskeméti reptér környékén, mivel a jegyeladások alapján teltházra számítanak. Ez a feltételezés igaznak bizonyult, a beszámolók alapján mindkét nap több órás várakozások voltak mind a belépésnél, mind a kilépésnél. A látogatóknak először a parkolóhoz kellett sorban állniuk, majd a bejutás után a beengedő kapuknál is várakozott a tömeg.
A kialakult helyzetben többen a visszafordulás mellett döntöttek, és inkább nem váltották be az előre megvásárolt, ötezer forintos jegyüket. Sokan most azt szeretnék, ha a repülőnap szervezői visszafizetnék nekik a belépőjegyek árát, állításuk szerint ugyanis a szervezés miatt nem jutottak be.
Egy olvasónk így írta le a helyzetet: „mi is kénytelenek voltunk visszafordulni, tekintve, hogy reggel 8-tól 11-ig még a parkolóba sem sikerült eljutni, pedig mindössze pár km-re volt tőlünk.”
Olvasónk azt is szóvá tette, hogy nem tudja felvenni a kapcsolatot a szervezőkkel, hogy a jegyek árának visszatérítését kérjék. A kapcsolatfelvétel nekünk sem sikerült: a rendezvény honlapján lévő szám megszűnt, az e-mailekre pedig nem válaszolnak. A hvg.hu megkereste az MH 59. Szentgyörgyi Dezső Repülőbázist, ahol a tájékoztatást adó hölgy szerint már senki sem foglalkozik a rendezvénnyel, sajtós pedig soha nem is volt.
Az esemény sajtóját a Honvédelmi Minisztérium biztosította. A tárcának elküldtük kérdéseinket, amint válaszolnak, frissítjük cikkünket.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
A sikeres cégfelvásárlás alapja az előre megtervezett finanszírozási háttér. Milyen szempontokat szükséges feltétlenül szem előtt tartani ennek során.
Magyar Péter ingatlanok, festmények, autó és pianínó mellett még egy 20 forint névértékű 4iG-részvényt is feltüntetett.
1978 óta egy és ugyanaz a kérdés: lehet-e valaki olyan jó Superman, mint amilyen Christopher Reeve volt?
Két tankert is megtámadtak a jemeni húszik pár nap leforgása alatt a Vörös-tengeren. Az akciókról és a süllyedő hajókról látványos videókat forgattak.
A hízelgést és a fenyegetést felváltva alkalmazva szavaztatta meg a republikánusokkal Donald Trump a „gyönyörű” költségvetési törvényt.
Az elnök nem vette jó néven, hogy korábbi szövetségese harmadik politikai erőt alapítana. Hogyan babrálhat ki Elon Musk Donald Trumppal?
Közel-keleti válság ide vagy oda, a világ szinte fürdik az olajban.