14 és 15 éveseket toboroz egy amerikai McDonald's, akkora a munkaerőhiány

Más gyorséttermeknél sem jobb a helyzet.

  • hvg.hu
14 és 15 éveseket toboroz egy amerikai McDonald's, akkora a munkaerőhiány

Rengeteg a betöltetlen állás az amerikai gyorséttermeknél, de annyira, hogy egyes helyeken már gyerekeket is toboroznak – írta meg a BBC. A portál egy Oregon állami McDonald'scal példálózik, ahova 14 és 15 évesek is jelentkezhetnek, ha dolgoznának. Az erről szóló felhívás két hete jelent meg az üzlet előtt.

De máshol sem jobb a helyzet, a közelmúltban a Burger King és a Wendy’s helyi éttermei is hasonló transzparenseket helyeztek ki.

A cikkben idézik Heather Kennedyt, a medfordi McDonald's üzemeltetőjét, aki azt mondta, a franchise negyvenéves története során még nem alakult ki ilyen mértékű munkaerőhiány. Ezt az egység azzal próbálta enyhíteni, hogy az alap órabért 15 dollárra emelte, de ez nem váltott ki különösebb érdeklődést. Amióta viszont a tizenéves korosztály is jelentkezhet munkára, sokkal több az ígéretes pályázó.

A McDonald's részéről annyit közöltek, hogy számos intézkedést hoztak a munkaerőhiány csökkentése érdekében. Ezek közé tartozik a gyermekfelügyelet, a belépési bónusz, és az újfajta juttatások is. A cég következő lépésként országszerte 15 dollárra kívánja emelni a minimális órabért.

Az Egyesült Államokban eltérő szabályok vonatkoznak arra, hány éves kortól lehet dolgozni. Oregonban a 14 év a legalsó határ, de ez esetben szigorú szabályokat írnak elő: a fiatal munkavállaló nem dolgozhat veszélyes munkakörben, a munkaidőnek igazodnia kell az iskolához, illetve megfelelő mennyiségű pihenőidőt kell kapnia.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Aktuális pályázatok

Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.

Mikor jó egy céges hitelajánlat?

Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.

Embereket mentett a tűzből az elítélt gyilkos Szabó Zoltán, aztán tarkón lőtte a szomszédját, akinek végül szintén megmentette az életét

Szabó Zoltán és gyerekkori barátja a nyolcvanas években hidegvérrel ölt meg egy nőt, de életfogytiglani büntetéséből végül csak tíz évet ült le, mert a kigyulladt szegedi bútorgyárban hősiesen helyt állt. 2015-ben aztán tisztázatlan körülmények között fejbe lőtte Nagy Jenőt, akinek az életét végül ő maga mentette meg. Egy gyerekkorától brutális bűnöző furcsa karrierje.