Kiberbiztonság: Meddig kell elkészülnie a kötelező auditnak?
A kiberbiztonsági követelmények teljesítése érdekében további fél év felkészülési időt kaptak az érintett szervezetek.
A hatóságok üldözik a műtrágyakirályt, aki egyébként is Márki-Zay Pétert támogatja, de ez a lap szerint a felcsúti mágnás szemében mindez nem volt kizáró ok.
December és január során készpénzes előrefizetéssel több tételben 10,5 milliárd forint értékű műtrágyát vett Mészáros Lőrinc Agrolink Zrt.-je a hatóságok által üldözött Bige László vállalatától, a Nitrogénművek Zrt.-től, írja piaci forrásokra hivatkozva a 24.hu.
A helyzet azért pikáns, mert míg Mészáros az ország leggazdagabb mágnása és Orbán Viktor jó barátja, addig Bigére börtönt kért az ügyészség, miután hűtlen kezeléssel és vesztegetési pénz elfogadásával vádolják, 11 milliárd forintra büntette a versenyhivatal kartellezés miatt, Nagy István agrárminiszter szerint 36 milliárd forinttal károsította meg a magyar gazdatársadalmat, ráadásul a műtrágyakirály az ellenzéki közös miniszterelnök-jelölt, Márki-Zay Péter patrónusa is.
Nemcsak itthon, hanem külföldön is bajban van Bige László cége, az állam ugrásra készen vár
Már akkor veszélyben látta Bige László műtrágyabizniszét egy nagy nemzetközi hitelminősítő, amikor még szó sem volt rekordbírságról vagy államosításról. Ha le kellene állítani a termelést, az jó ürügy lenne az államnak arra, hogy felügyelete alá vonja a politikai támadások alatt álló mágnás cégét.
További érdekesség, hogy a Mészáros-cégnek valószínűleg lett volna más lehetősége a beszerzésre, a Lázár János-vezette Mezőhegyesi Ménesbirtok például Csányi Sándor OTP-vezér érdekeltségétől, a KITE-től vásárol műtrágyát.
A kiberbiztonsági követelmények teljesítése érdekében további fél év felkészülési időt kaptak az érintett szervezetek.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Szamos Miklós 78 éves volt, szívinfarktus végezhetett vele, miután az önkormányzat rátette a kezét legendás cukrászdájára.
Az eset Magyar Péter országjárásának gyulai állomásán, a politikus beszéde közben történt.
A Nagy Márton által csak „borospincés háznak” nevezett ingatlanhoz jakuzzi is tartozik.
A köznevelési törvény szerint jogellenes a gyakorlat.
A gyakorlatsor egyszerű, egészségügyi előnyeit pedig közel 20 évnyi kutatás eredményei támasztják alá.