Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Mindkét összegre ráütötték a vissza nem térítendő pecsétet is.
Január elején égett le a szentesi sportcsarnok, a kormány pedig nem hagyja támogatás nélkül a várost: „funkcióinak átmeneti biztosítására szolgáló létesítmény telepítésére és üzemeltetésére külön pályázat és kérelem benyújtása nélkül vissza nem térítendő egyedi támogatást” kap az önkormányzat.
Január végén döntött a kormány arról, hogy a belügyminiszter gondoskodjon az épület „tűzkárral érintett funkcióit ideiglenesen pótló építmény felállításáról”. Ennek költségét határozta meg most a kabinet csütörtök este közzétett határozatával 78 millió forintban.
Az emberi erőforrások miniszterének a kárfelmérés után 30 napon belül be kell számolnia arról, hogy az épület helyreállítható-e, ha igen, akkor ehhez mit kell tenni és az mibe kerül. Ez még hátra van.
Egy másik kormányhatározat „a Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány tevékenységének bővítése és Magyarország környezet- és klímavédelmi céljainak elérése érdekében” újabb 5 milliárd forint nem visszatérítendő költségvetési támogatást utalt ki a Kék Bolygó Klímavédelmi Kockázati Tőkealapnak. A 2018-ban létrejött alapítványt honlapja szerint „Áder János köztársasági elnök hozta létre abból az összegből, amit a Magyarországról kivándorolt, és Manchesterben 2013-ban elhunyt Balázs Miklós elektromérnök hagyományozott a hivatalban lévő köztársasági elnökre azzal, hogy fordítsa a pénzt a magyarok javára.” Ám emellett 2018-ban először csaknem fél milliárdos, majd újabb másfél milliárdos támogatást kapott a kormánytól.
Ezt 2020-ban és 2021-ben egyenként csaknem 3 milliárd forinttal egészítették ki a költségvetésből az alapítványhoz kapcsolódó Kék Bolygó Klímavédelmi Kockázati Tőkealap támogatására. Ehhez jön most az idei költségvetésből 5 milliárd forint.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.