Lehet-e egy vállalkozás kötelező bankszámlája Wise vagy Revolut számla?
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Hétfő reggel még 383 forintba került egy euró, kedd délelőtt már 371,85 forintért is lehetett eurót venni.
Ugyan Magyarországon a hétfői munkaszüneti nap és a keddi nemzeti ünnep miatt nincs kereskedési nap, a világ más tőzsdéi nyitva vannak, devizát most is lehet venni, így már ezen a héten is volt mozgás a forint árfolyamában. Nem is kicsi: hétfőn a reggeli 381-es szintről délutánra egészen 373-ig erősödött a forint az euróval szemben.
Kedden pedig a délelőtt 9-es külföldi tőzsdenyitás utáni egy órában még tovább folytatódott az erősödés, 372 forintba került egy euró, sőt, egy-egy erősebb időszakban még ez alá is lement az árfolyam egy kicsivel.
A múlt hétfői 399,87-es történelmi mélyponthoz képest ez óriási erősödés, de még mindig sokkal rosszabb az orosz-ukrán háború előtti 355-360-as szintnél. Az erősödést részben magyarázhatja az, hogy egy kicsit nyugalmasabb napok voltak a tőzsdéken Európa-szerte, de a Magyar Nemzeti Bank kamatemelése is nyugtatóan hatott a piacra. És persze az is igaz, hogy egy olyan helyzetben, amikor háború van a szomszédban, könnyebben láthatunk a devizapiacokon is egy-egy pánikszerű túlreagálást majd gyors visszarendeződést a megnyugvás után, ahogy spekulációt is.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
A sikeres cégfelvásárlás alapja az előre megtervezett finanszírozási háttér. Milyen szempontokat szükséges feltétlenül szem előtt tartani ennek során.
1978 óta egy és ugyanaz a kérdés: lehet-e valaki olyan jó Superman, mint amilyen Christopher Reeve volt Richard Donner filmjében? Bryan Singer és Zack Snyder bicskája beletört, most James Gunn a kutyakártyát is kijátssza, hátha neki sikerül a lehetetlen. Mozikban a 2025-ös Superman.
Két tankert is megtámadtak a jemeni húszik pár nap leforgása alatt a Vörös-tengeren. Az akciókról és a süllyedő hajókról látványos videókat forgattak.
A hízelgést és a fenyegetést felváltva alkalmazva szavaztatta meg a republikánusokkal Donald Trump a „gyönyörű” költségvetési törvényt.
Az elnök nem vette jó néven, hogy korábbi szövetségese harmadik politikai erőt alapítana. Hogyan babrálhat ki Elon Musk Donald Trumppal?