Háború Ukrajnában
Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
India továbbra is arra törekszik, hogy nagy mennyiségű kokszszenet vásároljon Oroszországból – jelentette ki vasárnap az ország acélipari minisztere.
A Reuters beszámolója szerint India azt tervezi, hogy megduplázza az orosz kokszszén importját, amely az acélgyártás kulcsfontosságú összetevője. Az ország 4,5 millió tonnát importál, de arra vonatkozó adatokat nem közöltek, hogy mindezt, milyen időtávban szerzik be.
Oroszország, amely India hatodik legnagyobb szénellátója, ráadásul most versenyképesebb árakat kínálhat a kínai és indiai vásárlóknak, mivel az európai és más vevők a szankciók miatt bokjottálják az orosz nyersanyagokat.
Percről percre tudósításuk az orosz-ukrán háborúról:
Népszavazást akarnak a luhanszkiak, Biden szavait pontosítja a Fehér Ház - a háború hírei percről percre
Az oroszok ukrajnai háborújának vasárnapi híreit olvashatják.