Lehet-e egy vállalkozás kötelező bankszámlája Wise vagy Revolut számla?
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
1800-2000 milliárd forintos megszorítás jöhet 2023 végéig az OTP elemzői szerint. A Pénzügyminisztérium 46 ezer milliárd forint fölé növő államadóssággal és GDP-arányosan csökkenő hiánnyal számol erre az évre.
A 2021 végi 42 414 milliárd forintról az idei év végére 46 078 milliárd forintra nőhet az államadósság – áll a túlzotthiány-eljárás jelentésben. Ezt a jelentést a Pénzügyminisztérium készíti el és küldi el az EU-s szerveknek, nyilvánosságra pedig a Központi Statisztikai Hivatal hozza a költségvetési hiány számairól szóló statisztikával együtt.
A jelentésben a kormány azt is megígérte, hogy a tavalyi 6,8 százalékosról idén a GDP 4,9 százalékára viszi le az államháztartás hiányát. Ugyan valamennyit nőni fog a GDP, de ez így is nehezen képzelhető el valamilyen megszorítások nélkül. Főleg úgy, hogy januárban és februárban már összehozták az egész évre tervezett hiány felét a választási osztogatásban, és az orosz-ukrán háború csak ennek az időszaknak a legvégén kezdődött el.
A jelentés szerint idén rekordszintre nőhetnek az állam kamatkiadásai, a 2021-es 1290 milliárd forintról 1633 milliárdra.
A GKI hét elején kiadott elemzése szerint a magyar gazdaság „igencsak eszköztelen az újabb válsággal szemben”, ezért markáns megszorításokra lehet szükség. A Népszava most az OTP elemzőit idézte, akik ezt számszerűsítették is: szerintük idén és jövőre összesen 1800-2000 milliárd forintos kiigazítás jöhet, a nagyobb része valószínűleg majd 2023-ban. Azt is hozzátették, hogy ez GDP-arányosan még mindig kisebb megszorítás lenne, mint amilyen 2021-ben volt.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
A sikeres cégfelvásárlás alapja az előre megtervezett finanszírozási háttér. Milyen szempontokat szükséges feltétlenül szem előtt tartani ennek során.
Magyar Péter ingatlanok, festmények, autó és pianínó mellett még egy 20 forint névértékű 4iG-részvényt is feltüntetett.
1978 óta egy és ugyanaz a kérdés: lehet-e valaki olyan jó Superman, mint amilyen Christopher Reeve volt?
Két tankert is megtámadtak a jemeni húszik pár nap leforgása alatt a Vörös-tengeren. Az akciókról és a süllyedő hajókról látványos videókat forgattak.
A hízelgést és a fenyegetést felváltva alkalmazva szavaztatta meg a republikánusokkal Donald Trump a „gyönyörű” költségvetési törvényt.
Az elnök nem vette jó néven, hogy korábbi szövetségese harmadik politikai erőt alapítana. Hogyan babrálhat ki Elon Musk Donald Trumppal?
Közel-keleti válság ide vagy oda, a világ szinte fürdik az olajban.