Nyár közepén jöhet a 800 forintos kenyér

A búza tonnánkénti ára a duplájára nőtt a háború miatt.

  • hvg.hu hvg.hu
Nyár közepén jöhet a 800 forintos kenyér

Az orosz-ukrán háború miatt jelenleg 15-20 millió tonna gabona hiányzik a piacról, ami hatással van a világpiaci árakra – mondta Lakatos Zoltán, a Hajdú Gabona Zrt. elnök-vezérigazgatója a Debrecen Televíziónak.

A szakember azt is elmondta, a búza tonnánkénti ára jelenleg 130 ezer forint felett van, ami a kétszerese a tavaly júliusi árakhoz képest. Mindez a liszt árára is hatással van, míg tavaly nyár végén 85-90 forint volt a kilója, most 160 forint. Júliusban ráadásul Lakatos szerint egy újabb 60 forintos áremelkedés jön.

Ez azt jelenti, hogy egy kenyér ára 800 forint körül fog alakulni, de más termékek is drágulni fognak, amihez gabonára van szükség a szakember szerint.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Az eddigieknél is több oka van tüntetni az LMBTQ-közösségnek

Az eddigieknél is több oka van tüntetni az LMBTQ-közösségnek

A melegellenes törvény elfogadása óta nőtt a közösség tagja elleni erőszakos bűncselekmények száma, és ma is magas az LMBTQ-emberek egyenjogúságát elutasítók aránya, vagyis nem maradt hatástalan a kormány homofób retorikája. A tiltottá lett Pride üzenete aktuálisabb, mint valaha.