Miért veszélyes halogatni a digitalizációt? Cégvezetőként ezeket érdemes átgondolnia!
Aki időben cselekszik, hatékonyabban működik és pályázatokhoz, új piacokhoz is hozzáférhet.
Van, ahol a még megmaradt szolgáltatások megnyirbálásával próbálkozhat a városvezetés, de a legtöbb helyen állami támogatás nélkül nem tudnak mit kezdeni azzal, hogy a kormány kizárta a rezsicsökkentésből az önkormányzatokat.
A településeknek legfeljebb az ötöde tudja kigazdálkodni a piaci rezsidíjakat, azok, amelyen jelentős saját bevétellel bírnak – mondta Schmidt Jenő, a Települési Önkormányzatok Országos Szövetségének (TÖOSZ) elnöke, Tab fideszes polgármestere a Népszavának, miután a kormány úgy döntött, hogy a településeket kizárja a rezsicsökkentésből.
Az önkormányzatok másik negyede más területekről való elvonással, a még megmaradt szolgáltatások csökkentésével nyerheti ki a szükséges energiaár-többletet a költségvetéséből.
Az önkormányzatok több mint fele azonban állami támogatás nélkül képtelen lesz előteremteni a különbözetet.
A kedvezményezetti kör szűkítését a „visszaélések elkerülésével” indokolta a kormány.
Ami pedig Budapestet illeti, Kiss Ambrus főpolgármester-helyettes úgy számol: a jelenlegi és a piaci ár közötti különbség évi 8-10 milliárddal dobja meg a Budapesti Dísz- és Közvilágítási Kft. áramszámláját. A fővárosi önkormányzat 168 órán belül tájékoztatni fogja a budapestieket a szükséges intézkedésekről – tette hozzá.
Aki időben cselekszik, hatékonyabban működik és pályázatokhoz, új piacokhoz is hozzáférhet.
Bővült azon fejlesztési lehetőségek köre, amelyekre a Demján Sándor Tőkeprogramban forrást igényelhetnek a vállalkozások.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Humorbonbont reggelizett a Fidesz frakcióvezetője.