Kiderült néhány részlet a kata megváltoztatásáról, Gulyás szerint válasszunk más légitársaságot a Ryanair helyett - Élőben a kormányinfóról
percről percre

Kiderült néhány részlet a kata megváltoztatásáról, Gulyás szerint válasszunk más légitársaságot a Ryanair helyett - Élőben a kormányinfóról

Utolsó frissítés:

Szerző:

szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Van bőven megoldásra váró feladat a kormány előtt: a 400-as árfolyam környékén ingadozik a forint az euróhoz képest, egyre világosabb, hogy a cégek gond nélkül áthárítják a különadót a fogyasztókra, és hiába jelentette be Orbán Viktor csütörtökön az ármaximálás meghosszabbítását, az élelmiszerárak így is száguldanak. Ilyen helyzetben várjuk a kormányinfót, ahol a kormány újabb döntéseiről számolhatnak be. Percről percre követjük a sajtótájékoztatót.

Most érkezett

Az üzemanyagnál az igazán fontos kérdés nem az ár, hanem a hozzáférés

Nincs olyan árplafon, amelynél azt mondaná a kormány, hogy ilyen világpiaci ár mellett már nem elfogadható a 480 forintos üzemanyagár. A kérdés az a miniszter szerint, hogy a hozzáférés megvan-e, van-e elég benzin az országban.

Percről percre
Sorrend megfordítása

1 2 3 4 5

Aki nagy autóval szeretne járni, és megteheti, az azzal jár, ez egy szabad ország – magyarázza

Abból, hogy a fővárosi városvezetés szeretné, hogy kevesebben üljenek autóba, Gulyás három mondattal jut el odáig, hogy a XXI. századi Nyugat-Európában eltörölnék az emberi szabadságjogokat.

Az Origo kérdése: támogatja-e a kormány a dugódíjat?

Ha nem írnánk le, mit válaszolt Gulyás, akkor is kitalálnák, ugye?

(Azt válaszolta, hogy nem.)

A kormány nem foglalkozott még olyan javaslattal, hogy ugyanakkor tartsák az EP- és az önkormányzati választást

De azt hosszan sorolja Gulyás, hogy ő maga képviselőként miért támogatná az ötletet. A kérdésre, hogy ez így megnehezíti az ellenzék dolgát, mert az EP-választáson külön, az önkormányzatin együtt kellene indulniuk, a cinizmus csúcsra járatásával azt válaszolja: ha úgyis mindig azt mondja az ellenzék, hogy erőfölényben van a kormány, egyszerűbb lesz nekik is egyszer kampányolniuk.

Mindent megtesznek a magyar ellenzéki pártok, hogy a tanárok és az orvosok ne kaphassanak fizetésemelést EU-pénzekből - magyarázza Gulyás

A logikus kérdésre, hogy hazai forrásból ez nem biztosítható-e, azt válaszolja: az egész világ azzal küzd, hogy háború van, nagy az infláció.

A következő kérdés: Navracsics Tibor azt mondta, kész a kormány kompromisszumra a helyreállítási alap pénzeiért, de milyen konkrét lépéseket tenne meg a kormány?

Gulyás elkeni a választ: észszerű kompromisszumokra kész a kormány, javaslatokat is tettek, de nem mond nagy konkrétumot arról, hogy mik ezek, csak azt, hogy minden olyan területen, ahol az EU nem politikai, hanem szakmai kritikát fogalmazott meg, volt javaslatuk.

Aki teheti, ne Ryanairrel utazzon - kéri Gulyás

Az állami tévé kérdése: vizsgálja-e a kormány, hogy a Ryanair mellett a K&H és a lízingcégek miért hárítják tovább a különadót a fogyasztókra? A Ryanairrel kapcsolatban megnézik, hogy más országokban hogyan lép a légitársaság, és lehet-e utólag emelni az árakon (ahogy azt megnéztük a jegyvásárlás általános szerződési feltételeiben, a válasz erre igen). Gulyás azzal folytatja, hogy a légitársaság kommunikációját szidja: Aki így kommunikál, az vélhetően az utasokkal is így kommunikál, ezért azt javasolja, hogy ahol van lehetőség, az válasszon más légitársaságot.

A miniszter haragját nem csak a Ryanair árazási gyakorlata váltotta ki, hanem az ír fapados légitársaság szabadszájú vezérigazgatójának nyilatkozatai is: kedden előbb egy közleményben nevezte útonállónak a kormányt, majd a hvg.hu-nak idiótázta le Nagy Márton gazdaságfejlesztési minisztert, amiért egy olyan ágazatra szab ki "extraprofitadót", amelyik évek óta veszteséges. Gulyás erre úgy reagált: arra gondosan ügyeltek, hogy az adó alanya ne a légitársaság legyen – az adót valóban a földi kiszolgálást biztosító cégektől szedik be, ám azok – ezt a kormány is tudja – azt költségként továbbterheli a légitársaságokra.

Azért sem támogatja a kormány a globális minimumadót, mert Európa magára maradhat egy magasabb adóval

Európa megint előrerohan – mondja Gulyás a globális minimumadó ötletéről. Egy új szempontot is behoz: ha az őszi, félidős amerikai választáson a mostani felméréseknek megfelelően a republikánusok szerzik meg a többséget a törvényhozás alsó- és felsőházában is, akkor ők ebből kihátrálhatnak, az EU pedig magára maradhatna egy magasabb adóval.

Gulyás tovább sorolja: tényleg mindenki hibás, csak a magyar kormány nem

Most épp azt magyarázza, hogy az EU döntései az orosz szankciókról mennyire növelik az inflációt. A jövő hét második felében lesz EU-csúcs, nem meglepetés, hogy Gulyás Gergely azzal vezeti fel ezt: az unió egysége fontos, de csak akkor, ha nem fáj jobban a szankció az azt kivetőknek, mint a büntetésre váróknak. Arra is kitér, hogy a globális minimumadó ötletét nem fogadja el a magyar kormány.

1 2 3 4 5
Hozzászólások