Gondoskodó munkaadó – Adjon-e lakáscélú támogatást a cég a munkavállalóinak?
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
300 millió dollárral támogatta az orosz elnök külföldi barátait - közölte a külügy Washingtonban. A brüsszeli Politico szerint ez a bejelentés hátrányos lehet olyan politikusok számára, mint Matteo Salvini, aki közismerten Putyin kedvencének számít Olaszországban, ahol szeptember 25-én tartják meg az országos választásokat.
„Én Olaszországgal foglalkozom, ez a választás arról szól, hogy fejlesszük az iskolákat, az egészségügyet, emeljük a nyugdíjakat. Aki tíz nappal a választások előtt Oroszországgal foglalkozik, az nem ismeri Olaszországot” – jelentette ki Matteo Salvini.
A politikus karrierje nem is oly rég rakétasebességgel indult meg felfelé: európai parlamenti képviselőből a szélsőjobboldali Liga vezére lett, és nemsokára Olaszország belügyminisztere. Sokak szerint Putyin segítségével, ám közben mindig tagadta az orosz pénzügyi támogatást, ahogy most is.
Közben viszont orosz ellenzéki források közölték: a Lukoil igazgatótanácsának elnöke azért esett ki egy moszkvai kórház ablakából, mert eltűnt egy fontos lista. Szerintük Putyin részben az energiaóriásokon keresztül intézte külföldi barátainak támogatását, a fő megbízott a Gazprombank volt, de a Lukoil is kivette a részét. Csakhogy a listát állítólag megszerezte az amerikai hírszerzés, amely most elküldte értesüléseit az amerikai követségeknek. Anthony Blinken külügyminiszter meg is erősítette, hogy a jelentés 300 millió dollárról tud, melyet Putyin utalt át nyugati barátainak, de részletekkel nem szolgált.
Az olasz baloldal vizsgálatot követel
A felmérések szerint a választás esélyese a jobboldali-, szélsőjobboldali koalíció Itáliában. Mario Draghi telefonon érdeklődött Blinkennél, hogy Olaszország rajta van-e az USA külügy listáján.
Washingtonban a külügy kitérően válaszolt a sajtó kérdéseire. Csak annyit mondtak, hogy Oroszország mindent elkövet, hogy megbontsa a nyugati egységet, mely Ukrajna támogatására irányul.
Fontos kitétel, hogy amíg Matteo Salvini bírálja az uniós szankciókat Oroszország ellen, addig a legnépszerűbb jelölt, a szélsőjobboldali Giorgia Meloni, aki miniszterelnök lehet, támogatja Ukrajnát és elítéli az orosz agressziót.
Luigi di Maio olasz külügyminiszter „óvatosságot javasolt” a kényes kérdés kezelésében. Ugyanakkor hozzátette: „állandó kapcsolatban állunk az amerikai külüggyel ebben az ügyben.” Az olasz külügyminiszter vizsgálatot sürgetett amiatt is, hogy Putyin elnök miképp támogathatta az olasz szélsőjobboldalt az elmúlt időszakban – írja a brüsszeli Politico.
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
A kamatcsökkentést követően megugrott az érdeklődés a Széchenyi Kártya Max Plusz beruházási hiteltermékei iránt.
„A bukásoktól, brutális sérülésektől való félelem folyamatosan bennem van” – meséli Valter Attila országútikerékpár-versenyző a Penge podcast legújabb adásában, ahol arról is beszélget Szilágyi Áronnal és Kenyeres Andrással, hogy milyen gondolatok futnak át az agyán egy esés után, mekkora nyomást jelentett számára a 2021-es berobbanása, és milyen hatással vannak rá a kommentek.
Novák Előd szerint a Fidesz hülyét csinál magából.
Hosszú hallgatás után jelentkezett a kormányközeli közvélemény-kutató.
A műsorvezető kiáll a szombati felvonulók mellett és drukkol, hogy békés legyen a rendezvény.
Nehéz-Posony Kata, a HVG ügyvédje minden kérdésre válaszol.
A jelentős indulótőkével is megtámogatott alapítvány már dátumot sem mond, mikorra várható a régóta ígért beruházás.