Látványosat rodeózott a forintárfolyam

Reggel megint volt egy nagyobb szakadás a főbb devizákkal szemben, de kora délután visszaerősödött a magyar fizetőeszköz.

  • hvg.hu hvg.hu
Látványosat rodeózott a forintárfolyam

Nagy hullámvasutazással nyitotta a hetet a forint árfolyama. Az euróval szemben a reggeli órák 416-os szintje után reggel hétkor a forint elkapott egy feldagadó hullámot, és egészen a 418-as szintig szörfözött rajta, délután egy körülig. Ekkor azonban hirtelen váltással 415,7-ig zuhant vissza az euróárfolyam. A cikk írásának pillanatában is ezen a szinten toporog.

A forint hétfői pályája a dollárral szemben is hasonló ívet írt le, itt 427-es kezdés után szintén nagyjából reggel hetes kezdetű emelkedéssel 430-on tetőztünk, majd meredeken leestünk 425-re. A cikk írásakor 424,3 forintba kerül egy amerikai dollár.

A svájci frank értékét a reggeli szakadás 426-ról 429,9-ig vitte, itt a csúszda alját a 425,3 jelentette. A cikk írásakor az árfolyam épp ismét megindult felfelé, már ismét a 426-ot karcolgatja alulról.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Nem félünk eléggé

Az elmúlt években drámaian nőtt a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. A hazai cégek – különösen a kis- és középvállalkozások – kockázatérzékelése és felkészültsége azonban érdemben elmarad a helyzet által indokolt mértéktől.

Dr. Reiserként írtak bele a Stranger Thingsbe – Paul Reiser a HVG-nek

Azokat, akik csak a Stranger Thingsből ismerik, összezavarná, hogy miket művelt a karrierje kezdetén Paul Reiser. Korábbi rajongóit például azzal lepte meg, hogy feltűnt az Aliens gonoszaként. A veterán komikussal pályafutása cikkcakkjairól, Jerry Seinfeldről, Lisa Kudrow-ról és Eddie Murphyről is beszélgettünk. És arról is, miért tartotta hülyeségnek a Jóbarátokat.