Itt az új MNB-program: jön a minősített vállalati hitel
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Ezzel egyidejűleg újabb kötvényeket is kibocsátanak, ám ezek árazása egyelőre még nem ismert.
Magyarország ajánlatott tett a 2023-ban és 2024-ben lejáró dollárkötvényei visszavásárlására, továbbá bejelentette, hogy újabb öt-, tíz- és harmincéves lejárati idejű kötvényeket bocsát ki – írja a Reuters. A kint lévő kötvények összértéke meghaladja az ezermilliárd forintot.
Az új kötvények konkrét beárazását későbbre ígérték, egyelőre annyit lehet tudni, hogy mintegy négymilliárd dollár értékben terveznek kibocsátani papírokat, ahogyan azt korábban az Államadósság Kezelő Központ igazgatója, Kurali Zoltán bejelentette. Kurali akkor azt is közölte, hogy az év első felében kiadott dollárkötvényeken túl valamikorra várható egy eurókötvény-kibocsátás is.
A Portfolio közben közölte a papírok előzetes hozamait is, ezek az alábbiak szerint fognak alakulni:
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Mit mutatnak a kutatási adatok? Kell aggódni a munkahelyek elvesztése miatt?
Változásokat jelentettek be a Demján Sándor Tőkeprogramhoz kapcsolódó Demján Sándor Tanácsadási Voucher Programban.
A cégértékelés egy bonyolult, összetett folyamat, vannak azonban széles körben elfogadott értékelési módszerek, amelyek erre alkalmazhatók.