Vámháború: Hol tartunk most? Mire kell készülniük a vállalatoknak?
Július 27-én az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió átfogó vámegyezményben állapodtak meg.
Azzal, hogy Andrea Bonafede nevét használhatta Matteo Messina Denaro, gyakorlatilag szabadon mozoghatott Olaszországban, és az egészségügyi ellátáshoz is hozzáfért.
Letartóztatták az olasz csendőrök azt a férfit, akinek a nevét sajátjaként használta a szicíliai maffia, a Cosa Nostra múlt héten elfogott vezetője, Matteo Messina Denaro. Andrea Bonafedét a palermói hatóságok által kiadott elfogatóparancs alapján gyűjtötték be a Sky News szerint.
Messina Denarónál az elfogásakor egy olyan személyi igazolványt találtak, amelyen az ő fotója, de Bonafede neve és adatai szerepeltek. Ezzel regisztrálta magát azon a klinikán is, ahová a daganatos betegségére kapott kemoterápia miatt járt.
Arrestato #AndreaBonafede, l'uomo che avrebbe prestato la sua identità a #MatteoMessinaDenaro pic.twitter.com/xoYcOd8Jx2
— Tg2 (@tg2rai) January 24, 2023
A hatóságok szerint Bonafede – aki a gyanú szerint szintén tagja a bűnszervezetnek – segített Messina Denarónak abban, hogy a Cosa Nostrát irányíthassa. A gyanú szerint azzal, hogy átengedte az identitását, a maffiafőnök gyakorlatilag szabadon mozoghatott Olaszországban, elkerülhette az igazságszolgáltatást, és hozzáférhetett az állami egészségügyi szolgáltatásokhoz.
A nyomozók szerint Bonafede 20 ezer eurót kapott Messina Denarótól azért, hogy vásároljon neki egy házat, amelyet aztán búvóhelyként használt. A rendőrség mostanáig a maffiafőnök legalább három lakását kutatta át a nyugat-szicíliai Campobello di Mazara településen. Ezeket a férfi hónapok óta használta.
Így fogták el a 30 éve szökésben lévő olasz maffiafőnököt
Mostani arcát senki nem ismerte, a hangjáról egyetlen, harminc éve készült felvétel került nyilvánosságra, az azonban biztosra vehető: a hétfőn, Palermóban őrizetbe vett Matteo Messina Denaro épp olyan otthonosan mozgott a filmekből ismert régimódi maffiavilágban, mint a modern üzleti életben.
A házkutatások során a rendőrök repülőjegyek megvásárlását igazoló és drága éttermekből származó számlákat, ékszereket és filmplakátokat – köztük az A keresztapáét és a Jokerét – is találtak.
Rábukkantak egy fekete Alfa Romeo Giuliettára is, amelyet Messina Denaro szintén a Bonafede nevére kiállított iratokkal használt.
A maffiafőnök 1993 óta volt szökésben, és korábban több, a kilencvenes évek elején elkövetett gyilkosságért életfogytiglanra ítélték a távollétében.
(Nyitóképünkön Matteo Messina Denaro.)
Július 27-én az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió átfogó vámegyezményben állapodtak meg.
Az idén hatalmas, 774 milliárd forintos keretösszeg keresi a helyét a GINOP Plusz programban.
A kiberbiztonsági követelmények teljesítése érdekében további fél év felkészülési időt kaptak az érintett szervezetek.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 30. és 2025. augusztus 31. között.
A támogatás összevonható az Otthon Start hitellel is.
„Bármit csinálhattok velem, de a kiba…ott tetkóimhoz ne merjetek nyúlni!” – szólt az orvosokhoz az élet határán lebegve a rock nagy túlélője.